Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Деталі гучної історії ужгородського учня, якого вигнали з маршрутки (ФОТО)

27 березня 2016 р., 10:40

Скарги мають іти далі "Фейсбука"....

В Ужгороді з 15 березня підняли плату за проїзд у маршрутках з 3 до 4 гривень, однак домовилися, що учні загальноосвітніх шкіл з того ж дня їздитимуть безкоштовноТаке рішення було прийняте виконавчим комітетом Ужгородської міської ради 9 березня.


 

Рішення виконавчого комітету Ужгородської міськради про безкоштовне перевезення школярівРішення виконавчого комітету Ужгородської міськради про безкоштовне перевезення школярів.

Однак водії не завжди виконують ці умови, змушуючи школярів сплачувати за проїзд або виганяючи їх з маршруток. Непоодинокі випадки, коли вони ще й дозволяють собі сваритися з дітьми, а то й нецензурно висловлюватися. Одним з таких учнів, якого відмовився перевозити водій по маршруту №22, є десятикласник Андрій Свида. Хлопець стверджує, що інцидент повторився двічі і в одному з випадків водій поводився нахабно:

Після уроків Андрій Свида змушений був йти додому пішки через усе місто.

«Я йшов зі школи додому. Сів на 22 маршрут. І сказав, що я по шкільному буду проїжджати, що мені безкоштовно, на що водій мені сказав, що лише до 14 років діти можуть йти безкоштовно, і сказав, щоб я йшов. Я сказав, що до закінчення 11 класу діти можуть їздити на маршрутках безкоштовно, а він сказав, що «не знаю, мені начальство сказало, що до 14 років возити дітей безкоштовно». Ну, й він тільки цей… нагрубив трішки. І я пішов додому пішки».

Мама Андрія, – Марія, – обурена такою поведінкою водіїв, оскільки насправді жодних обмежень: чи то вікових, чи то часових міськвиконком не приймав. Тому спочатку написала допис у соціальній мережі фейсбук, а потім – офіційну скаргу, яку понесла до міськради Ужгорода.

«Я була, наприклад, настільки розгублена і збентежена тим, що мою дитину ну ні за що принизили. Тому що коли він пішки прийшов додому замучений з тяжким рюкзаком і просто морально убитий. Я, якби знала, я би йому лишні гроші дала. А так я впевнена була, що це – безкоштовний проїзд. Я не розраховувала, що дитина може так попастися ні за що і ще й йому нагрубить водій за це. Позавчора, коли цей інцидент стався і дитина йшла пішком додому, я зателефонувала на гарячу лінію, мені потім відзвонилися і сказали, що поговорили із власником маршруту, і з водієм, і більше такого не трапиться. Сьогодні я з чистою душею (але я на всякий випадок дала 4 гривні в кишеню) відправила дитину в школу. Ну, коли мені дитина зателефонував (вкотре вже!) і сказав, що він стоїть на Корятовича, тому що його вигнали з автобуса… і при чому ніхто не заступився за школяра… Ну, не знаю, як з цим боротися і як захищати своїх дітей».

У міськраді, як виявилося, було призначено зустріч перевізників із міським головою саме через допис Марії Свиди, однак її про це ніхто не повідомив. То ж жінка потрапила на засідання абсолютно випадково. Начальник міської колони АТП-12 107, до якої належить згаданий маршрут, Михайло Гаджибеков сказав, нібито не давав водіям вказівки брати гроші з дітей, яким виповнилося 14 років.


Михайло Гаджибеков стверджує, що попереджав водіїв про безкоштовне перевезення учнів.

«Я такого ніколи не міг сказати апріорі. У мене є рішення виконкому забезпечити безкоштовний проїзд школярів загальноосвітніх шкіл міста Ужгорода. В мене є таке рішення. І тому я керуюся ним. Так само довів його до водіїв. У всіх водіїв воно висить десь там в автобусах: що вони роблять, вартість проїзду і перевезення школярів. В нас є написано. А я щоб таке сказав… не знаю… тоді я можу сказати, що мене обмовили».

Подібні випадки у місцевих маршрутках за останній тиждень є непоодинокими. Ужгородка Руслана Ломпей також стала свідком того, як водій автобусу виставив за двері трьох школярів молодших класів. Крім того, водій нецензурно облаяв жінку, коли вона зробила йому зауваження і сфотографувала номерний знак транспортного засобу. Після відповідного допису у соцмережі її запросили на зустріч у міську раду, де вибачилися, а водієві винесли попередження. 12-річний Богдан Заставний, учень ужгородської школи №2, також розповів, що кілька днів тому водій маршрутки вимагав у нього гроші за проїзд.

Ужгородські школярі мають їздити в маршрутках безкоштовноУжгородські школярі мають їздити в маршрутках безкоштовно.

«Я зайшов в маршрутку і цей… і з мене взяли гроші. Він сказав просто: давай гроші, це не безплатно для дітей. Він мені дав здачу, і то неправильно. Він взяв з мене не 4, а 6 гривень. І він мені не віддав. Це була маршрутка під №11».

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв під час сьогоднішнього засідання виніс усне попередження обидвом водіям. Два попередження за підтвердженими скаргами передбачають розірвання угод із перевізниками. Богдан Андріїв наголосив, що абсолютно всі діти, навіть якщо їм ще не виготовили учнівські квитки, мають право на безоплатний проїзд.

«До нас поступають дзвінки, приходять батьки і нам повідомляють про випадки, що водії не виконують свої зобов’язання про безкоштовне перевезення. Ми проводимо профілактичну бесіду, викликаємо керівників підприємств. Якщо такі випадки будуть повторюватися, то персонально цих водіїв доведеться звільняти. Наявність учнівського квитка є підставою для безкоштовного проїзду учня. 

Тому ми сьогодні наголосили на нараді, що всі без винятку водії, які здійснюють маршрутні перевезення в місті Ужгород, повинні безкоштовно перевозити школярів. Якщо до сьогоднішнього моменту деякі учні або деякі навчальні заклади не встигли виготовити учнівські квитки, водії зобов’язані по усній інформації дитини, що вона є школярем такої чи такої школи, повинні везти безкоштовно».

У соцмережах і далі з’являються повідомлення про нові випадки порушень з боку водіїв автобусів.

Тим не менше 25 березня пообіді стався ще один інцидент, коли водій маршруту №17, змусив заплатити за проїзд двох школярок Анну Смоляр та Ірину Кучеряву:

«На зупинці по вулиці Нахімова я разом з однокласницею зайшла у маршутку №17. Маршрутчик накричав і вимагав показати учнівський білет або заплатити, але нам у школі квитків ще не видали», – розповіла Ірина «Громадському радіо».

В Ужгородських школах навчається 14 600 дітей. Всі вони, згідно з рішенням виконавчого комітету, мають право на безкоштовний проїзд. З огляду на ситуацію, що склалася, батьки та активісти планують провести спільні рейди на основних маршрутах міста.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp