Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства заявляє про те, що в публікації «Як зник дубовий ліс на Тячівщині (Фотофакт)», що розміщена в інтернет-виданнях краю, безпідставно та неповно описано стан справ щодо незаконної вирубки в лісах області.
Так звані звинувачення не підтверджені конкретними фактами та наносять моральну шкоду колективу лісового господарства Закарпаття та не мають достовірного характеру.
Всі рубки в кварталі 38/7 Нересницького лісництва проводилися на підставі матеріалів базового лісовпорядкування 2004-2005 рр яке проведено Львівською державною лісовпорядною експедицією ВО «Укрдержліспроект» у 2004-2005 рр на основі попередніх лісовпорядкувань з використанням «Інструктивних вказівок при повторному лісовпорядкуванні»;
Відповідно до планів проведені лісогосподарські заходи даного кварталу 38/7 були запланованими та здійснювались згідно матеріалів лісовпорядкування та планом санітарно-оздоровчих заходів;
Якщо говорити про рубці окремих дерев, то люди, що не володіють знаннями в лісовій галузі, не можуть на око визначити можливість рубки конкретного дерева. В цілому термін, вид і місце рубок повинен визначати лісничий, який має необхідні знання.
На фото видно, як з 2012 року дубовий ліс у селі руське Поле Тячівського району фактично зник. Світлини у у мережі Фейсбук опублікувала Наталія Маджара", – йдеться в публікації. - Де можна подивитися дані цих рубок? І чому одне фото зроблено на відстані 50 метрів, а інше – приблизно 200?!
Також хочемо повідомити, що восени 2014 року у кварталі 38/7 Нересницького був проведений експеримент по сприянню природного поновлення - штучна мікоризація дуба виявилася вдалою. Зараз триває робота над можливістю використання під заліснення всіх земель. За останні 2 роки зусиллями лісівників Тячівщини було висаджено понад 8 тисяч молодих саджанців.
Обласне управління працює відкрито, реагуючи на всі факти й звернення від громадськості, що стосуються ведення лісового господарства.
Вважаємо несправедливим висвітлення у негативному світлі роботи лісівничого колективу Закарпатського ОУЛМГ. Тим більше в той час, коли в області триває лісокультурна кампанія і всі сили лісівників спрямовані на вчасне та якісне створення нових лісів.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ