За словами Петра Лазара, аналіз виконання низових бюджетів свідчить, що лише близько тридцяти відсотків місцевих бюджетів мають надходження в обсягах, необхідних для забезпечення виконання власних повноважень. «У третини місцевих бюджетів рівень надходжень податків настільки низький, що не забезпечує навіть утримання апарату сільської ради. Протягом січня-березня, наприклад, в одинадцяти сільських бюджетах із трьохсот двох доходи склали від 2-х до 10 з половиною тисяч гривень», - зазначив посадовець.
Серед проблемних питань, які виникли під час затвердження місцевих бюджетів і наразі не вирішені, Петро Лазар назвав фінансування професійно-технічних навчальних закладів. Як відомо, цьогоріч видатки на утримання ПТНЗ розташованих на території міст обласного значення, планувалися у відповідних бюджетах міст, а на інших територіях – із обласного бюджету. Якщо область та міста Берегово і Хуст передбачили кошти для цих закладів на весь рік у повному обсязі, а місто Ужгород тільки на перший квартал, в Мукачеві видатки на цілі зовсім не були включені у бюджет. Тільки наприкінці березня до бюджету міста внесли зміни, якими передбачено 9 з половиною мільйонів гривень для фінансування професійно-технічних навчальних закладів, розташованих на його території. З державного бюджету для фінансування ПТНЗ для області додатково була виділена стабілізаційна дотація у сумі 15 з половиною мільйонів гривень, які розподілили бюджетам міст обласного значення у залежності від кількості учнів, які навчаються у цих навчальних закладах.
«Перший квартал видатки закриті, однак до кінця року ще додатково необхідно для цих закладів 49 мільйонів гривень, з них у місті Мукачево – майже 32 мільйона», - наголосив Петро Лазар.
Цьогоріч область не отримала з державного бюджету й субвенцій на фінансування передбачених законом пільг окремих категорій громадян. Згідно з Законом про Державний бюджет, цільова субвенція на пільгові перевезення, або ж послуги зв’язку не передбачена. Оплачувати пільги, які фактично гарантує держава, місцеві бюджети повинні за власний рахунок. Якщо у містах обласного значення можна винайти кошти, то у районних бюджетах гроші відсутні. Ресурс є тільки в окремих сільських, селищних, міських бюджетах.
Крім цього не забезпечена асигнуваннями і потреба в коштах на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, а також енергоносіїв. «У гірських районах та адміністративно-територіальних одиницях з малою чисельністю населення проблема забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери виникла б вже на початку другого кварталу нинішнього року. Аби уникнути цього та оплатити вчасно за енергоносії, у березні до обласного бюджету внесли зміни. Ними передбачено бюджетам районів 6,6 мільйона гривень, зокрема Воловецькому – 5,8 мільйонів. За рахунок цих коштів планується виплатити заробітну плату працівникам бюджетної сфери за перше півріччя п.р. у повному обсязі», повідомив директор департаменту фінансів Закарпатської ОДА Петро Лазар.