Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Студенти та викладачі УжНУ побували там, де жив Франко

10 квітня 2016 р., 09:20

Подорож відбулая кілька днів тому.

6 квітня з ініціативи викладача Гуманітарно-природничого коледжу УжНУ Галини Пащук студенти-філологи та коледжани Ужгородського національного університету з’їздили на екскурсію до рідного села Івана Франка – Нагуєвичів Львівської області, відвідали Дрогобич, де навчався Каменяр, відомий історико-культурний заповідник «Тустань» та курортне містечко Трускавець.

За словами організатора екскурсії Франковими місцями, це продовження акції «Земля Духновича – землі Франковій», яка має закріплювати на практиці слова закарпатського будителя з вірша «Ода до радості» – «Бо свої то за горами, не чужі», – щоб ними менше спекулювали українофоби, – пише Іванна Когутич на сайті Медіацентру УжНУ.

Посланцем Закарпаття для краю Франка є дерево-символ сакура, яку посадили студенти біля музею Франка у селі Нагуєвичах та біля філологічного факультету Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, де навчався письменник ще як навчався у гімназії. До слова, сакура, яку посадили закарпатці два роки тому в Нагуєвичах, прийнялася і милує око туристів.

У відповідь працівники музею подарували ужнівцям саджанці Франкового дуба, нещодавно знищеного вандалами. Їх висадять біля головного корпусу вишу на БАМі та біля коледжу на вулиці Українській. За словами Галини Пащук, місце біля коледжу має стати центром постійних поетичних зустрічей «Під Франковим дубом».

Студенти побували у відтвореній за кадастровими картами та описами письменника хаті Івана Франка, яку зробили до 125-річного ювілею Каменяра. Із автентичних речей – тільки колиска родини, книги, з яких вчився гімназист Іван, кілька полумисків та мисник у холодній (вітальній) кімнаті.

Через сильний дощ студентам не вдалося погуляти Франковим гаєм неподалік хати, де й розміщені скульптури героїв творів Івана Франка, виконані дипломантами Львівської академії мистецтв.

Крім цього, студенти УжНУ побували у музеї-фортеці ІХ-ХVІ століття «Тустань» та на скелях, де ця унікальна фортеця збудована. Зараз від 90-метрової твердині залишилися тільки природні фрагменти. Якщо цю пам’ятку включать до спадщини ЮНЕСКО, то, ймовірно, повністю відреставрують, як на віртуальній науковій 3D-моделі.

На завершення екскурсанти погуляли курортним містечком Трускавець.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp