Вогонь – вічний ворог лісу. Як не прикро констатувати, але через необережне поводження з ним з року в рік трапляються сумні випадки, коли гинуть чималі площі лісових масивів. Статистика свідчить, що виною бід найчастіше стають люди.
За словами провідного інженера охорони лісу ДП «Міжгірське ЛГ» Василя Ченько, до пожежонебезпечного періоду працівники ДП «Міжгірське ЛГ» почали готуватися ще з лютого. «Уже в лютому наше лісове господарство отримали наказ керівництва Закарпатського ОУЛМГ про підготовку до небезпечної пори. Відповідно, в оперативному порядку був розроблений мобілізаційний план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння в масивах «Міжгірського ЛГ», держлісфонд якого складає 31513, 2 га», – зауважив Василь Ченько.
За участю працівників лісової охорони та правоохоронних органів регулярно проводяться лісові рейди з метою виявлення порушників які не дотримуються вимог пожежної безпеки в лісах. Окрім цього вживаються заходи з обмеження доступу транспорту в ліси. Ця робота проводиться переважно у лісових масивах, де найбільша ймовірність виникнення лісових пожеж. Щоб убезпечити лісові масиви від вогню і в той же час сприяти комфортному відпочинку населення в лісі, лісогосподарське підприємство облаштовує рекреаційні пункти – спеціальні місця для тимчасового відпочинку, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатського ОУЛМГ.
У кожному з семи наявних лісництв створено добровільно-пожежну дружину, загальна чисельність складу становить 124 людини, розроблено маршрути патрулювання лісфонду. Торік, внаслідок проведених 46 лісових рейдів було виявлено 29 винних, які понесли відповідальність», – сказав Василь Ченько.
«У лісонасадженнях із високою природною пожежною небезпекою, поруч із населеними пунктами, сільгоспугіддями облаштовано понад 1 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю понад 2 км. Окрім того, у минулому році для забезпечення і зміцнення пожежної безпеки закуплено 10 ранцевих обприскувачів-вогнегасників, мотопомпи, 4 пожежних рукавів на загальну суму 132 тисячі гривень», – наголосив провідний інженер охорони лісу Міжгірщини.
Василь Ченько акцентував увагу на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення і сприяння в цьому питанні засобів масової інформації. Адже, за його словами, пожежу легше попередити, аніж її загасити. Дотримання правил – гарантія спокою за відпочинку у лісі, який по праву вважається еліксиром людського здоров’я», – підкреслив провідний інженер охорони лісу ДП «Міжгірське ЛГ».