В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція виконавчого директора компанії Wood Source Максима Діцкого та співзасновника компанії «Украліскомплекс» Євгена Дерев’янка, які озвучили позицію підприємств з приводу ситуації, що набула розголосу в Україні за останні дні з приводу затримання потягу з партією дубової деревини у Чопі на кордоні зі Словаччиною.
Справа із зупинкою лісу на Закарпатті набула загальноукраїнського масштабу, розслідувати ситуацію доручив відповідним відомствам прем'єр міністр України Володимир Гройсман.
Максим Діцкій, директор компанії Wood Sourcе і Євген Дерев’янко, співзасновник компанії «Украліскомплекс» стверджують: їхні підприємства працюють цілком легально, а інформація, яка поширюється довкола ситуації, неправдива і завдає шкоду, як підприємствам, так і Україні.
Максим Діцкій розповів: «Наша компанія закуповує і продає виключно «не ділову», дров’яну деревину. Якісніша деревина нас не цікавить. Ми володіємо сертифікатом, що виключає торгівлю деревиною з нелегальних джерел. Постачаємо товар європейським концернам. Будь-які товари не можуть пересікти кордон без митного оформлення і перевірки достовірності документів товару. Ми – мостик між українським лісгоспом та кінцевим споживачем товару, європейським переробником. Ми не маємо можливості маніпулювати товаром – вибрати з вагонів щось краще чи щось, що нам необхідно, взагалі торкатися товару. Його розмитнення відбувається у кінцевому пункті. Наш споживач не робить з деревини меблі чи якісь дошки». Директор компанії продемонстрував документи та угоди, як підтверджують співпрацю з кінцевим споживачем. Також за його словами, митні органи Закарпаття надіслали офіційний запит кінцевому споживачу, відомому з документів. Це компанія з Австрії Lenzing AG. У відповіді чітко вказано, що концерн купує тільки низькосортну деревину і має справу з компанією Wood Sourcе.
Євген Дерев’янко зауважив: «Протягом всього шляху транспортування товару він перебуває під митним контролем до моменту прибуття на склад споживача. Ми не можемо робити з ним жодних маніпуляцій, як це стверджується в окремих відеорепортажах, це безглуздо. Ми не займаємося нелегальною діяльністю і не наносимо державі жодної шкоди. А навпаки – наша компанія дає можливість лісгоспам Закарпатської області, які не мають обладнання, залізничних станцій, реалізувати свою продукцію. Лісгосп отримує завдяки нашим транспортним послугам можливість реалізувати продукцію, нереалізовану на внутрішніх ринках, за суттєво вищою ціною, до речі».
«Ще одна дезінформація – компанія не є власністю жодних російських громадян і тим більше не вирубує ліс. Вона є лише перевізником лісу, вирішуючи ті обмеження, які історично склалися в лісгоспах Закарпаття – відсутність можливість навантажувати ліс на залізничну колію. Для цього інвестиції у компанію склали понад 2 мільйони доларів США і вони працюють в Україні та приносять їй прибуток», - каже Євген Дерев’янко.
2,5 мільйони сплатила в Україну за минулий рік за деревину компанія Wood Source. З цих грошей платять зарплати та податки в Україні, - наголосив Максим Діцкій.
І додав: «Через блокування нашого поїзда ми були вимушені відмовитися від цього вантажу, адже існують строки передачі, якщо графік збивається, то відновити домовленості неможливо. Отже, лісгосп просто не отримав кошти, на які розраховували люди, ще й перед Великоднем. Ми переконуємо європейські концерни, що Україну можна розглядати як надійного і довготривалого партнера. Як тепер дивитимуться на нашу країну?..».
«Ми працюємо не один рік, провадячи легальний бізнес, приносимо гроші в бюджет, не беремо участі у жодних схемах, готові до будь-яких перевірок і питань. Ті, хто блокує наш міжнародний бізнес, теж повинні бути готові відповідати за свої вчинки і слова, у тому числі, компенсувати наші збитки, як це прийнято у всьому світі», - каже М. Діцкій.
«Триває маніпуляція з суспільною думкою для завдання збитків компаніям, які працюють легально і добросовісно. Потрібно опиратися на факти і розуміти роль лісового господарства в економіці країни, уникати спекуляцій і популізму», - каже Євген Дерев’янко.
Василь Кий, заступник начальника Закарпатского обласного управління лісового та мисливського господарства додав: «З фірмою Wood Source працюємо майже 8 років. У затриманих вагонах є паливна деревина з Перечинського та Довжанського лісгоспів, на основні контрактів і договорів. Продукція оплачена передоплатою. Компанія не є отримувачем, а лише відправником і здійснює перевезення та завантаження лісопродукції у вагони європейської колії. Ніколи ця фірма не отримувала від нас сертифікатів на відправлення ділової деревини на експорт. Очікуємо детальної перевірки, експертизи та оцінки дій усіх правоохоронних органів».