Пацієнти хоспісної палати при Вноградівській районній лікарні отримують якісну медичну допомогу. Водночас лише незначна частина невиліковно хворих (паліативних) пацієнтів у регіоні можуть отримати необхідне піклування. Такого висновку дійшли монітори Національного превентивного механізму (НПМ).
У Виноградівський районній лікарні єдина палата хоспісної допомоги розрахована на 4 людей: двох жінок та двох чоловіків. Монітори відзначили високий рівень: там є і необхідне медичне обладнання, і багатофункціональні ліжка, і якісні меблі та побутова техніка. Персонал надає паліативним пацієнтам якісну допомогу за рахунок бюджетних коштів. У них є знеболювальне та відповідне потребам харчування.
"Розуміння паліативної допомоги лише як надання медичної – є занадто вузьким. Паліативна та хоспісна допомоги передбачають системний догляд, що містить як медичну, так і психологічну, й соціальну допомогу, що не лише полегшує страждання людини, яка відчуває нестерпні болі, але й допомагає рідним пережити втрату хворого. Тобто, окрім медичного догляду, пацієнт і його родина отримують хоча б одного психолога, психотерапевта, священика відповідного релігійного сповідання", – пояснює регіональний координатор взаємодії з громадськістю омбудсмена у Закарпатській області Олег Григор’єв.
Відповідно до стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я, необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 мільйон населення. На Закарпатті паліативну допомогу можуть отримати лише 34 хворих: 20 – при Мукачівській центральній районній лікарні, 10 – при Берегівській лікарні та 4 – у Виноградівській. Загалом на обліку в онкологічному диспансері перебувають понад 20 тисяч закарпатців, тож лише невелика частка населення, яка потребує такої допомоги, може її отримати.
Інформаційна робота проводиться за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"