Сьогодні працівники Управління Укртрансбезпеки спільно з інспекторами Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачево, інспекторами Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Управління Державної служби України з питань праці у Закарпатській області провели спільну рейдову перевірку по контролю за дотриманням законодавства під час надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транмпортом.
Було розміщено три рейдові групи в різних місцях на в’їзді до обласного центру.
Основна мета: контроль за додержанням вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті, недопущення надання послуг з перевезення пасажирів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та працюють у «нелегальному режимі», створення рівних умов для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, притягнути до відповідальності тих, хто нехтує законом.
За кілька годин складено чималу кількість актів та адмінпротоколів. Водії часто, маскуючи свою діяльність під нерегулярні та регулярні-спеціальні перевезення здійснюють перевезення пасажирів за регулярними маршрутами, не маючи на це відповідних документі. Так перевізники, які отримали дозвільні документи на виконання регулярних пасажирських перевезень на автобуних маршрутах загального користування, використовують транспортні значно меншої пасажиромісткості, не ті що зазначені в розкладі руху та договорі з Організатором перевезень.
В Управлінні Укртрансбезпеки в Закарпатті зауважують, що на сьогоднішній день у відповідності до КУпАП підвищено відповідальність за провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону. За вчинення такого правопорушення передбачається адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.). Якщо ж перевізник буде повторно протягом року впійманий на вчиненні цього порушення, до нього застосовуватиметься штраф в розмірі від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34000 до 85000 грн. з конфіскацією транспортного засобу). Ця санкція застосовуватиметься також у випадку, коли суб'єкт господарювання здійснюватиме без ліцензійну діяльність і отримає при цьому отримає дохід у розмірі, що у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Такі перевірки дають свої результати, адже коли порушника карають, наступного разу він задумовується чи варто іти на порушення, - підсумовують в Укртрансбезпеці. Такі рейдові перевірки на території області здійснюватимуться систематично. Акцентуємо свою увагу на тому, що за безпекою на дорозі стоїть найголовніше – людське життя, і жодні фінансові втрати не варті цього.