Фінансові результати діяльності суб’єктів Закарпатської області за 2015 рік виявилися досить цікавими для відображення.
Загалом у області за минулий рік фінансовий результат підприємств до оподаткування був негативним і становив 1591,5 мільйонів гривень збитків.
Прибуткові підприємства, частка яких у загальній кількості становила 79,2%, отримали 2002,9 мільйона гривень прибутку. При цьому частка збиткових підприємств області склала 20,8%. І вони допустили 3 594,4 мільйона гривень збитків. Таким чином збитковий результат сформувала меншість, по суті 1/5 всіх підприємств. Це може свідчити, як про нерозвиненість економіки краю, так і про певні неточності з оподаткування доходів. Цілком імовірно, що бізнес приховує частину прибутку у тіні.
{g}
Підтверджує це хоча б той фактор, що на багатьох закарпатських підприємствах стараються "на папері" записати працівникові мінімальну заробітну плату,а решту видають у конверті. Окрім того чимало фірм працює взагалі напівлегально, тримаючи ніде не зареєстрованих працівників.
Ужгород - серед тих міст, де найкраще розвивати бізнесЗбитків і прибутків зазнавали по суті одній ті самі типи підприємств. Так, основна частина прибутку сформована підприємствами промисловості (41,8% від загальної суми прибутку). Хоча вони ж дали 56,5% від загальної суми збитків. Оптова та роздрібна торгівля і ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів приніс 27,3% прибутку та 18,2% збитків. А от підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності дали 5,2% прибутку і 11,8% збитків.
Мультимедійний відділ Ужгородського прес-клубу