У ході роботи другого пленарного засідання третьої сесії обласна рада схвалила Угоду про співробітництво між Загальними зборами області Бач-Кішкун (Угорщина), Загальними зборами області Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина), Загальними зборами області Чонгар (Угорщина), Загальними зборами області Гайду-Бігар (Угорщина), Загальними зборами області Гевеш (Угорщина), Загальними зборами області Яс-Надькун-Солнок (Угорщина), Загальними зборами Кошицького самоврядного краю (Словаччина), Закарпатською обласною радою (Україна), Повітовою радою Марамуреш (Румунія), Загальними зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Повітовою радою Сату-Маре (Румунія), Автономним краєм Воєводина (Сербія), підписану головою облради Михайлом Рівісом 12 травня 2016 року у м. Солнок (Угорщина). Та рекомендувала облдержадміністрації, виконавчому апарату облради, органам місцевого самоврядування області здійснити практичні заходи щодо виконання положень Угоди, підготовки проектів водогосподарського, екологічного, економіко-інвестиційного, транспортно-інфраструктурного та туристичного спрямування, створення Об'єднання єврорегіональної співпраці (EGTC).
У документі зазначається, що сьогодні перед жителями східної частини Карпатського регіону, що включає в себе басейн р. Тиса, стоїть особливо важливе завдання щодо спільного пристосування та відповідних спільних дій для усунення однієї з найбільших загроз і одночасно викликів сьогодення зміни клімату. Потреба спільної участі зумовлена також і необхідністю розвитку регіону в розрізі узгодженого управління водними ресурсами згідно вимог Європейського Союзу, а також приєднанням до Дунайської стратегії. Ці виклики спонукають органів місцевого самоврядування середнього рівня зазначеного регіону до міжнародного співробітництва, що задає рамки для щоденної фахової, економічної співпраці, а також співпраці між населеними пунктами.
Сторони заявляють, що проекти, які здійснюватимуться в рамках цієї Угоди, не охоплюють всі потреби розвитку областей та регіонів-учасників. Метою співпраці є створення рамок для реалізації таких спільних заходів, які не передбачені іншими програмами національного, регіонального, обласного та місцевого розвитку країн-учасниць, тому їх реалізація можлива у формі імплементації спільних проектів із залученням наявних фінансових джерел ЄС.
Беручи до уваги спільні проблеми жителів басейну р. Тиса, необхідність узгодженого управління водними ресурсами, а також з огляду на значимість соціально-економічних наслідків кліматичних змін,співпраця є особливо важливою.
Далі наголошується, що на території басейну р. Тиса вкрай важливим є модернізація як транскордонних, так і внутрішніх транспортних маршрутів та розвиток нових напрямків, а також розширення можливостей і способів перетину р. Тиса. Для підвищення внутрішньої і міжнародної транспортної ролі ріки Тиса першорядне значення має її оголошення міжнародним водним шляхом, створення базової мережі велосипедних маршрутів та будівництво велодоріг. Для підвищення транспортної безпеки в регіоні та зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище в міжнародних перевезеннях потрібно досягти переорієнтації міжнародного вантажного транспорту на транзитне перевезення залізничним транспортом.
На основі наявного досвіду необхідно створити практичне та концепційне фахове співробітництво в сфері протипаводкового захисту, безпечного та раціонального управління водними ресурсами, будівництва та експлуатації протипаводкових польдерів, а також меліорації. Визначальною метою є доцільне використання водних ресурсів та охорона якості вод. З метою попередження засмічення вод р. Тиса та її приток необхідно розвинути інтегровану міжнародну систему поводження з твердими побутовими відходами та забезпечити єдиний контроль, а також реалізацію системи прогнозування і моніторингу.
З метою підвищення туристичної привабливості регіону шляхом більш ефективного використання коштів необхідно розвивати визначні пам'ятки природної і культурної спадщини. У розвитку водного й активного туризму слід приділити особливу увагу р. Тиса та її притокам. Для підсилення економічної вагомості туризму та його значення у підвищенні зайнятості потрібно використовувати регіональні й місцеві умови, створивши їх індивідуальну та узагальнену пропозицію.
Для реалізації спільних дій доцільним є створення Європейського об'єднання територіального співробітництва / EGTC / «Екорегіон Тиса». Терміном підготовки необхідної документації та дозволів, а також датою його заснування Сторони визначають 31 грудня 2018 року, повідомляє прес-служба облради.