Жук-носоріг європейський широко поширений на Закарпатті.
Назва «носоріг» дуже вдало підходить, щоб описати це комаха. Свого тезку із ссавців жук нагадує не тільки присутністю рогу, але й формою тіла, наявністю товстої хітиновою броні. Розміри європейського жука не перевищують 4 см, повідомляє Закарпатське ОУЛМГ.
Як літає жук носорігЗгідно законам фізики жук-носоріг не може літати - його тіло не здатні підняти в повітря легкі крила. Але не дивлячись на фізичні закони - жук-носоріг непогано літає. Проводилися спеціальні досліди, в яких «мічені» жуки долали відстань у 50 км без посадки (перелітали Ла-Манш). Пояснити феномен польоту жука поки не вдалося. Проте вчені з'ясували, що надкрила жука під ультрафіолетом має властивості напівпровідника, крім того маленькі волоски, розташовані в нижній частині тіла здатні накопичувати електростатичний заряд, за принципом конденсатора.
Вчені не залишили без уваги і ріг жука. Виявилося, що ріг дуже схожий на мікросхему - різні його ділянки при вимірюванні показують різну величину опору, виявляючи властивості напівпровідників.
Німецький вчений Ріхард Кун назвав жука-носорога моделлю природного антигравитора. Можливо, в майбутньому вдасться не тільки пояснити політ жука, але і застосувати такий спосіб польоту для людини.
Жуки поселяються в широколистяних лісах, віддаючи перевагу дубравам, заростей верби і березовим гаях. У лісостепах будинком комахи стають різні типи лісів і штучні насадження.
Незважаючи на свої розміри, зовнішній вигляд і наявності відносної грубої сили, жук-носоріг не вважається шкідливих комах і він не здатний вкусити або вжалити. У деяких країнах, наприклад в Японії жуки-носороги вважаються чудовими створіннями, їх личинки продаються в магазинах, але не для того щоб використовувати як насадку для лову риб, а як домашня тварина. Власники личинок бачать, як їх вихованець переживає повний цикл перетворень - з маленької личинки виростає величезний жук.