Податковим кодексом України встановлено такі місцеві податки та збори: податок на майно, в частині податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки та земельного податку, єдиний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.
Чинним законодавством передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно вирішують питання щодо розміру ставок та пільг з окремих місцевих податків та зборів, приймають відповідне рішення до 1 липня.
При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період, пільги та інші обов'язкові елементи.
Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами Податкового кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.
У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області звертаються з проханням до громадян та суб’єктів господарювання слідкувати за оголошеннями своїх сільських, селищних та міських рад, адже в 2017 році згідно з прийнятими ставками доведеться сплачувати податки.
ДФС у Закарпатській області