Кращі з кращих.
{g}
Цьогорічний червень в родині ужгородських художників Василя і Петра Свалявчиків запам’ятається надовго. Адже саме йому Божою волею судилося стати поворотним у творчій біографії самобутніх талановитих митців – батька і сина, -пише
"pmg.ua".
З 17 до 19 червня цього року у нормандському місті Фурджа, поблизу Парижа, проходив ІV-ий інтернаціональний конкурс пленерного живопису великого формату під егідою ЮНЕСКО – спеціалізованої установи ООН з питань освіти, науки і культури. Участь у ньому взяли понад сто кращих художників-портретистів Європи і світу. Змагалися як професіонали, так і аматори у віковому діапазоні від 25 до 65 років. Україну за результатами ретельного попереднього відбору представляв молодий ужгородський художник Петро Свалявчик, якому шляхом жеребкування дістався №64, – йдеться у статті газети "Панорама" від 30 червня.
Творче змагання тривало три дні, упродовж яких художникам належало створити портрет формату 100 см х 80 см однієї із десяти запропонованих моделей. Щоправда, дозволялось писати портрет і власної моделі. Цим і скористався ужгородський митець, який написав портрет своєї дружини Мар’яни, що супроводжувала його у поїздці.
Щоб не гаяти даремно часу, Петро Свалявчик встиг створити поза конкурсом портрет француженки Анжеліки та два чудові натюрморти.
Журі конкурсу гідно оцінило талант та продуктивність нашого земляка. Гран-прі пленеру-конкурсу вручили французу. А одна із трьох премій від ЮНЕСКО та солідна грошова винагорода від банку Агріколь дісталася Петрові Свалявчику, який виконав роботу у форматі 3D. Таким чином, наш земляк увійшов у четвірку найкращих портретистів Європи, з чим ми його вітаємо і заслужено гордимося ним.
А 28 червня з нагоди Дня Конституції України Президент нашої держави своїм Указом присвоїв почесне звання «Народний художник України» Свалявчику Василю Петровичу за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України.
Вітаємо Василя Петровича і Петра Васильовича Свалявчиків із вагомими здобутками і бажаємо нових творчих висот на мистецькій ниві.