Кінологічний центр Головного управління Національної поліції в Закарпатській області відвідали діти переселенці із окупованих територій. Вихованці табору «Sunny smile» мали нагоду побачити виступи тренованих поліцейських собак та дізнатися секрети їх дресирування, повідомляє Відділ комунікації поліції Закарпатської області.
Екскурсію дітям провів заступник начальника кінологічного центру, майор поліції Дмитро Безкровний. Поліцейський розповів, що кожна із тварин закріплена за окремим спеціалістам-кінологам. В дуже рідкісних випадках доводиться перевчати собаку працювати з іншою людиною. Дмитро Безкровний запевняє, що в таких випадках собака виконує команди без натхнення та бажання.
Кінологи з своїми підопічними продемонстрували відвідувачам показові виступи на виконання команд з голосу та рухів, подолали полосу перешкод, затримали умовного злочинця та знайшли наркотики. Спеціалісти центру розповідають, що собака все повинна робити з заохочення, а не примусу, тому до роботи з кінологами вибираються ініціативні тварини.
Заступник начальника кінологічного центру Дмитро Безкровний наголосив, що тварини з центру працюють не лише на потреби поліції, розшукуючи злочинців та заборонені речовини, одного разу пес Баффі вилікувала хлопчика від кінофобії. Дитина почала боятися собак після нападу одної з них, проте спілкування з розумними тваринами з центру допомогли подолати хворобу.
Дмитро Безкровний розповів дітям, що нюх собаки значно сильніший, ніж людський і наразі не придумано жодного способу пошуку за запахом ефективнішого, ніж носом пса. Керівник Кінологічного центру звернув увагу, що робота тварин більш ефективна в холодну пору року, так як на спеці запахи швидше випаровуються.
Дітям з літнього табору «Sunny smile» показали кухню, де готується корм для тварин, ветеринарний кабінет та кімнату з спецодягом для кінологів, які несуть службу в зоні проведення АТО. Малята приміряли каску, але бронежилет одягати не стали. Представники поліції пояснили, що навіть дорослі можуть носити такий спецодяг не довго, роблячи перерву через кожні 4 години, адже така броня дуже важка. Загалом вже 8 собак з своїми кінологами несли службу на блокпостах в зоні проведення АТО.
{g}
В адмінприміщені дітям показали і документи собак. Кожен вихованець центру має свою особисту папку з справою, де значиться порода, вік, характеристики, стан здоров’я, міститься фото. Дмитро Безкровний також розповів дітям, що собаки ходять у відпустки, їх з собою на відпочинок забирають кінологи. Загалом «на пенсію» пес може йти після 8 років, але найініціативніших лишають на службі.
Дітям дуже сподобалася екскурсія в Кінологічний центр. Захід було організовано за допомогою управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області та особисто старшого інспектора сектору УПД Андрія Курти.