Наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016 №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно правових актів Міністерства фінансів України» внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість, яка затверджена наказом Мінфіну від 28 січня 2016 року № 21. Наказ №503 опубліковано 1 липня 2016 року у «Офіційному віснику України» №49.
Подання податкової звітності за формою, яка враховує внесені зміни вперше має здійснюватись за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20 вересня 2016року), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10 лютого 2017 року).
Слід звернути увагу, що
додатки 2 (Д2) та 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість викладено в новій редакції.
З урахуванням внесених змін нова редакція вказаних додатків передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України» додатка 3 (Д3) до декларації з ПДВ.
Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з ПДВ.
При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення – від найдавнішого до найновішого.
З огляду на це у графі 2 таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість рекомендується вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку доцільно відображати «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ суму від’ємного значення ПДВ.
ДФС у Закарптській області