Яку відкрили в місті.
Показати народження вільної України – ідея, яка стала лейтмотивом художньої виставки прес-фотографій «Будні», що з успіхом відкрилася вчора у «Галереї Ілько».
Автором фотовиставки є відомий угорський фотокореспондент Ондраш Бакуті. Під час відкриття виставки він пояснив відвідувачам свій задум – показати через світлини долю України в період з 1989 до 2008 року.
Сьогодні Ондрашу 58 років, і за цей період він встиг відвідати багато країн і побувати не на одній виставці. Свого часу митець відзначився видатною роботою в угорському політично-економічного часописі HVG, де й навчився викривати приховані сторони людини на фотографії.
«Я дуже поважно ставлюся до людей, які тримають в руках фотоапарат, - зізнався Ондраш під час промови. – Дуже тяжко вмовити людину сфотографуватися. Саме ту людину, чий образ важливий для Вас у цю мить. Ми не цінуємо її, тому що вона відбувається зараз, але через 10 років незначна світлина перетворюється на історію».
Спільно з фотокореспондентом виставку відкривав і консул Генерального консульства Угорщини у місті Ужгород Ласло Віда, який нагадав, що вже 25 років пройшло з тих пір, як Угорщина і Україна заключили мирний договір, тож ця виставка є чудовим приводом ще раз нагадати про дружбу двох народів.
Цікаво, що серед представлених світлин можна знайти людей з усієї України: від донецького шахтаря, севастопольських туристів - до ужгородських безхатченків. Мотиви фотографій – показати щире і палке життя українського народу. Ондраш згадав і про Помаранчеву революцію, і про весілля на схилах Дніпра. Можливо, для закарпатців наразі це звичне життя на світлинах, яке не несе в собі ніякої цінності, та актуальність витворів мистецтва угорського фотографа з часом буде лише зростати.
Вероніка Станчак, Аліна Шишлова, студентки відділення журналістики УжНУ,
ПроЗак