Пам’ятка збудована за активного сприяння рахівських держлісгоспівців. На полонині Тринога на Рахівщині освятили каплицю та хрест. Освячення клірики Мукачівської греко-католицької єпархії здійснили на хребті Щавник у Білотисянському лісництві Рахівського держлісгоспу. Висота якого становить 1378 метр.
Про це повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Дорога до каплиці починається із вулиці Тищора села Луги, потім піднімається крутим гірським урочищем Струнжин до урочища Вихід, із якого прямує на Триногу. Каплицю оточують ліси, хороший стан в них підтримують місцеві мисливці. А святий Губерт вважається покровителем мисливців. За переказами, одного разу Губерт бачив явище - посол Божий з'явився до нього у вигляді оленя.
Із очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Міланом Шашіком на освяченні каплиці і хреста та на Архієрейській літургії співслужили: о.-мітрат вікарій Хустський Т. Ловска, декан Рахівський В. Проданець, декан Великобичківський М. Копич, декан Дубівський М. Орос, декан римо-католицької церкви Л. Микуляк та більше 10 священиків з різних деканатів.
На полонині Тринога освятили хрест і каплицю на честь св. Губерта – покровителя лісників та мисливців.
{g}
Довідково:Губерт (лат. Hubertus) — святий, єпископ Льєзький (люттиський), син Бертрана, герцога Аквітанського. Помер у 727 році. Вважається покровителем мисливців, а його сто́ла, за народним віруванням, — найдієвіший засіб проти укусу скажених собак. Святий Губерт, відомий у всій Європі, як покровитель лісників та мисливців, народився 655 році у Франції. Виходець із багатого роду, він замолоду був пристрасним мисливцем і шанувальником світських розваг. Одна із легенд розповідає, що відправившись на полювання у Великодню П'ятницю, Губерт побачив у лісі казкової краси оленя. Тільки-но заядливий мисливець націлив на звіра зброю, як між рогами оленя засвітився Хрест і почувся голос: «Чи не час уже перестати звірину убивати, чи не час тобі уже Бога шукати?!»
Цей дивовижний випадок різко змінив характер багатого дворянина і пристрасного мисливця Губерта. Він вирішив посвятити своє життя Богу і стати захисником всього живого на землі.
У всій Європі відомі слова святого Губерта: «Поки ми живемо, то двері милосердя для нас відкриті. Ті, що двері собі не вибрали, будуть змушені пройти через закриту браму. Подумай, ким ти був, ким ти є нині, і ким скоро будеш?! Покайся у своїх гріхах та помирися із Богом»