Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В облраді Закарпаття засідали дві важливі комісії

14 вересня 2016 р., 12:01

Вивчали матеріали для пленарного засідання

У вівторок, 13 вересня, депутатська комісія з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, яку очолює Михайло Софілканич, та профільна комісія з питань світи, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики на чолі з Ільдіко Орос вивчали матеріали, пропоновані до розгляду на другому пленарному засіданні четвертої сесії облради.

У роботі засідань постійних комісій взяли участь голова обласної ради Михайло Рівіс та його заступник Петро Грицик, які задали конструктивний діалог та внесли ряд цікавих, слушних пропозицій.

Комісія з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення активно, з уболіванням про долю краю та його жителів, прискіпливо обговорила питання щодо надання грошової допомоги рідним загиблих військовослужбовців - учасників АТО. А це – Цірик Володимир Миколайович із с. Угля, Тячівського району та Заяць Володимир Михайлович із м.Мукачева. Комісія підтримала звернення заявників одноголосно, як, зрештою, і проекти рішення про Програму надання шефської допомоги військовим частинам, що розташовані на території області на 2016-2010 роки .

Палка дискусія зав’язалася у ході розгляду питання про внесення змін до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки у частині спрощення процедури проходження документів на матеріальну допомогу важкохворим закарпатцям, яка лише уповільнює весь процес.

Як інформувала директор департаменту соціального захисту населення ОДА Ганна Морозюк, на сьогодні зареєстровано та погоджено 95 заяв від важкохворих жителів краю. Обласна рада виділила на ці цілі 7 мільйонів 800 тисяч гривень. Тож є потреба погодити на профільній комісії календарний план розподілу цих коштів. А він такий: 6 мільйонів 598 тисяч грн - на серпень, 202 тисячі грн. – на вересень, один мільйон грн. – на грудень. Після серйозних тривалих дискусій, інколи навіть жорстких, запропоновано вилучити окремі норми із встановленого раніше порядку надання такої допомоги, котрі лише уповільнюють процес проходження документів, що, звісно, збурює людей, яким і так сутужно. Врешті-решт депутати визначились остаточно. Відтепер голова облради або голова ОДА скеровує заяви від важкохворих закарпатців разом із пакетом документів в департамент охорони здоров’я на комісію для їх експертного розгляду, де обов’язковою є присутність представника департаменту соцзахисту населення ОДА. Ця комісія впродовж 10 днів розглядає кожну заяву і приймає остаточне рішення. Після цього один його екземпляр разом з справами, по яких воно прийнято, буде передано безпосередньо департаменту соціального захисту населення, оминуши всі інші погодження у профільних комісіях. На тому й зішлися. Далі депутати погодили список заявників. Та висловились про те, що, задовольнивши ці, погоджені заяви, варто проаналізувати ефективність таких допомог. Можливо доцільніше ці кошти переказувати на медичні заклади краю для цільового використання.

Ганна Морозюк заодно прозвітувала про хід виконання Обласної комплексної програми на 2015-2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих. Станом на 1 липня 2016 року за попередніми даними учасниками АТО є понад чотири тисячі закарпатців, з них більше 500 зазнали поранень, 76 загинуло( дані щодо чотирьох уточнюються). З початку року 54 особам з числа учасників АТО встановлено інвалідність, 3751 - встановлено статус учасника бойових дій, видано відповідне посвідчення та взято на облік управліннями соцзахисту населення органів місцевого самоврядування краю

У 2015 році з держбюджету закуплено 33 квартири сім’ям загиблих закарпатців. За рахунок коштів обласного бюджету одній сім’ї загиблого закарпатця здійснено виплату у сумі 100 тисяч грн.( у т.ч. 36 сім’ям на суму 3,6 млн грн. у 2015 році, та 43 сім’ям на суму 3, 4 млн грн. у 2014 році).

У рамках даної програми виплачується матеріальна допомога в розмірі від двох до десяти тисяч гривень. Видатки обласного бюджету на ці цілі для даної категорії громадян у ІІ кварталі ц.р. склали 1, 814 тис.грн. Підібрано 357 земельних масивів на площі близько 2660 га, з них: для будівництва житлових будинків - 94 га, для індивідуального садівництва - 717 га, для дачного будівництва - 9 га тощо. Окремі органи місцевого самоврядування встановлюють додаткові пільг сім’ям загиблих героїв.

Плідною була і робота комісії з питань світи, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики. Вона також найперше розглянула профільні питання. Окремі з них, звісно, з об’єктивних причин перенесено на наступне засідання сесії. Зокрема, про стан фінансування професійно-технічних закладів області та перспективи їх функціонування. Та доручено департаменту освіти ОДА підготувати вичерпну інформацію про оптимізацію професійно-технічної освіти в області. Щоб визначитись, які професії закривати, які, навпаки, розвивати, що слід оптимізувати, а що, можливо, започатковувати .

Порушили депутати і питання створення опорних шкіл в області з відповідною інфраструктурою в рамках міністерського проекту. Як повідомили представники департаменту освіти ОДА, на Закарпатті пропонуються три навчальні заклади: у Ясіня Рахівського, Горінчево Хустського та Тур’я –Ремета Перечинського районів. Остання розвиватиметься за участі міжнародного донора. Йшлося і про нагальну необхідність забезпечення закарпатських шкіл професійними кадрами з інформатики.

Ільдіко Орос поділилася враженнями від поїздки у Рахівський і Тячівський райони з виконанням депутатських повноважень та внесла пропозицію щодо створення Національно-культурного центру нацменшин у Тячеві.

Члени обох комісій уважно вивчили внесення змін до обласного бюджету, до Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки, до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в області на 2015-2016 роки та ін. Детально проаналізували проекти рішень з питань охорони здоров’я, культури,спорту, майнових і земельних питань.

У ході жвавих дискусій, що відбувалися під час роботи комісій, депутатами було висловлено актуальні пропозиції, зауваження та доповнення до матеріалів і проектів рішень. Традиційно вони будуть узагальнені та запропоновані до розгляду президії обласної ради.

У засіданнях постійних комісій взяли участь заступник голови обласної ради Петро Грицик, представники управлінь та відділів облдержадміністрації.

Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp