У четвер, 22 вересня, під головуванням Михайла Рівіса відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії обласної ради VII скликання. У роботі пленарного засідання взяли участь голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, керівництво міських та районних рад та РДА, керівники правоохоронних і контролюючих органів, представники громадськості та ЗМІ.
На початку засідання головуючий представив новопризначеного начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області підполковника Романа Стефанишина. Потім поінформував депутатський корпус про основні події у міжпленарний період четвертої сесії та про хід розгляду депутатських запитів і стан реагування центральних органів державної влади на звернення Закарпатської обласної ради. Також розповів про початок роботи Міжнародного туристичного тижня у краї, наголосивши, що Денис Ман представить у сесійній залі концепцію туристичного бренду Закарпаття. Він також повідомив, що цієї суботи відбудеться безпрецедентний візит 40 послів дипломатичних представництв іноземних держав для ознайомлення із Закарпатським регіоном.
Потім Михайло Рівіс запросив до слова в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Зіновія Романовича, який поінформував депутатів та громадськість краю про необхідні заходи щодо недопущення спалаху «африканської чуми». У свою чергу голова профільної комісії облради Петро Голубка запропонував задля попередження епідемії встановити три блокпости на території області та необхідну організаційну допомогу від фермерів краю. За словами головного ветеринара краю, ситуація поки-що контрольована, та все ж не можна виключати небезпеки захворювання.
Заслухали депутати доповідь прокурора області Володимира Гаврилюка щодо протидії злочинності цьогоріч. За його словами, порівняно з Україною на території області рівень злочинності в розрахунку на 10 тисяч мешканців – менший. Однак спостерігається ріст умисних вбивств. Також головний прокурор краю зазначив, що з початку року зафіксовано вже 4 випадки перешкоджання законній діяльності журналістів. Також фіксують правоохоронці спад рівня злочинності щодо посягання на власність – на 4,1%, але водночас є ріст кількості крадіжок – на 1,4 % (по Україні – на 35%). Зросла і кількість випадків незаконних заволодінь автомобілями – на 32 %.
У ході засідання крайові обранці затвердили туристичний бренд Закарпатської області, створили робочу групу з підготовки внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» та оголосили список обласних парламентарів, які опрацьовуватимуть необхідні документи. Також прийняли програму надання шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території області на 2016–2020 роки, програму діяльності державної установи Закарпатський обласний контактний центр на 2017–2019 роки, програму створення страхового фонду документації Закарпатської області на період до 2020 року та ін. Приділили серйозну увагу та прийняли важливі рішення у галузі підприємництва, енергозбереження, соціального захисту населення, освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, а також про звіти з виконання регіональних програм за минулі роки .
Підтримали депутати виконану роботу з реалізації критичних зауважень і пропозицій, висловлених під час обговорення проекту рішення про внесення змін і доповнень до обласного бюджету на 2016 рік у постійних комісіях та на президії. Зокрема, перерозподіл призначення між міськими та райбюджетами по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот.
Для закупівлі витратних матеріалів на проведення процедур перитонеального діалізу, депутати внесли зміни і збільшили бюджетні призначення (програма розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки) поточні видатки (медикаменти) та зменшили призначення на оплату комунальних послуг та енергоносіїв Закарпатській обласній клінічній лікарні ім.А.Новака) у сумі 700,0 тис.грн.
Департаменту охорони здоров’я збільшили видатки по спеціальному фонду, капітальні видатки, на об’єкт: „Реконструкція системи опалення поліклінічного відділення обласної дитячої лікарні по вул. І.Франка, 41” у сумі 1100,0 тис.грн.
Також депутати підтримали внесення змін до спеціального фонду обласного бюджету, а саме: зменшили призначення управлінню капітального будівництва по спеціальному фонду, капітальні видатки із об’єкту: „Акушерсько-гінекологічний корпус, м.Хуст - будівництво” у сумі 800,0 тис.грн. та збільшили призначення департаменту фінансів, спеціальний фонд, капітальні видатки, інша субвенція Хустському району на об’єкт: „Капітальний ремонт інфекційного відділення Хустської районної лікарні (облаштування шатрової покрівлі, ремонт сантехнічного та електрообладнання, заміна вікон)” у сумі 800,0 тис.гривень.
Наостанок направили ряд звернень до вищих державних органів влади з болючих питань.
Прес-служба Закарпатської облради