До холодної пори.
Рішення про початок опалювального сезону приймають виконавчі органи місцевого самоврядування виходячи з температурних режимів. Згідно з правилами, включення системи опалення власниками теплових господарств відбувається за умови, якщо протягом трьох діб середня температура повітря не перевищує 8-ми градусів. Про це йшлося 28 вересня під час обласної селекторної наради з питань готовності господарського комплексу та установ бюджетної сфери області до початку опалювального сезону, яка відбулась в Закарпатській ОДА.
Участь у нараді взяли, зокрема, керівники районних адміністрацій, міськвиконкомів, відповідних служб місцевих органів виконавчої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, а також керівники ПАТ „Закарпатгазˮ та ТОВ „Закарпатгаз Збутˮ.
Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, готовність теплового, дорожнього, водопровідно-каналізаційного та житлового господарства до осінньо-зимового періоду складає по області від 92 до 95 відсотків. Він звернув увагу керівників місцевих органів виконавчої влади на необхідності завершити роботи з підготовки об’єктів до опалювального сезону та подати акти стану готовності до Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Закарпатській області.
«До інспекції з Держенергонагляду в Закарпатській області на сьогодні надано 72 відсотки актів готовності теплових господарств до роботи в осінньо-зимовий період, у тому числі комунальних теплових підприємств – 100 відсотків», - повідомив Е. Маляр.
Теплові господарства повинні провести пробні пуски для перевірки готовності систем опалення, акцентував голова правління ПАТ „Закарпатгазˮ Віталій Шатило. Тож місцевим органам влади рекомендовано визначити перелік котелень, на яких необхідно провести зазначену роботу та розпочати її, не залишаючи на останні дні перед початком опалювального сезону. В. Шатило також наголосив на своєчасному проведенні повірки газових лічильників, аби не зупиняти роботу котлів під час опалювального періоду.
Бюджетні установи та організації вже повинні розпочати процес закупівлі природного газу на 2017 рік, враховуючи вимоги Закону «Про публічні закупівлі». На цьому наголосила директор ТОВ „Закарпатгаз Збутˮ Вікторія Томинець. «Розпочати цю роботу необхідно негайно, оскільки процедура вимагає відповідного періоду часу. Враховуючи норми чинного законодавства, газопостачальна організація матиме змогу здійснювати постачання природного газу бюджетним споживачам у січні 2017 року та в подальшому виключно за умови укладення договору на постачання природного газу», - повідомила В. Томинець. За її словами, на Закарпатті нараховується 117 установ та організацій, які повинні провести такі закупівлі.