Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті призовників на службу проводжали (ФОТО)

6 жовтня 2016 р., 10:23

У рамках осіннього призову

Нехай щастить.

{g}

Призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань на Закарпатті, як і в решті областей України, розпочався 4 жовтня. Призвати у ході кампанії «Осінь-2016» тут планують майже 300 чоловіків від 20 до 27 років.

Під час відправки першої партії призовників до навчальних центрів Збройних Сил України, у Закарпатському обласному військкоматі розповіли про основні соціальні гарантії, закріплені за ними.

- Крайні призови на строкову військову службу свідчать про те, що захищеність українських військовослужбовців стає на рівень вищою. Держава стала дбайливіше ставитись до підростаючого покоління, яке згодом може стати основою професійної армії, - зазначив тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Закарпатського ОВК Петро Марко. – Якщо раніше призовник за копійки просто віддавав «борг» державі, прибираючи подвір’я частини, то зараз не тільки отримує матеріальну підтримку, а й має реальний шанс будувати професійну військову кар’єру.
Участь в урочистих проводах перших осінніх призовників взяли заступник голови – керівник апарату Закарпатської ОДА Олександр Петік, керівництво обласного військкомату. Настоятель громади св. Володимира та Ольги Української автокефальної православної церкви отець Сергій провів благословення на військову службу. Представники навчальних центрів смт. Десна та с. Старичі, у яких юнаки проходитимуть військову підготовку, розповіли про особливості своїх частин та умови службиЗа повідомленням військових, при призові на строкову військову службу виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2016 році – 2,9 тис. гривень). Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи. За ними, як і за мобілізованими та контрактниками, зберігається робоче місце та середній заробіток (відповідні зміни були внесені до Кодексу законів про працю України у 2015 році).

Військовослужбовці строкової військової служби перебувають на повному державному утриманні. Вони розміщуються в казармах, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу (літньою та зимовою). Крім того строковики не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

При звільненні військовослужбовцям строкової військової служби виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн.) залежно від військового звання і посади. У Закарпатському обласному військовому комісаріаті при цьому наголошують, що жоден “строковик” службу у зоні проведення антитерористичної операції проходити не буде.
Фото: Наталя Боднар

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp