На щастя.
Поменшало й самих потерпілих від злочинних дій дітей. Водночас на поліцейському обліку залишаються дві сотні «проблемних» підлітків. Як повідомив т.в.о начальника ювенальної поліції Закарпаття підполковник Андрій Курта, за 9 місяців в області спостерігається зниження дитячої злочинності на 23,9 % (з 260 злочинів до 199). Зокрема, поменшало тяжких та особливо тяжких злочинів, скоєних підлітками (з 131 до 106).
Менше діти крадуть (115 крадіжок проти 185 торік). Відбулося також зменшення кількості самих дітей, які стали жертвами злочинів (з 242 до 179). Водночас на обліку в поліції перебуває 198 юних закарпатців, схильних до скоєння правопорушень. З цією категорією неповнолітніх поліцейські постійно проводять профілактичні бесіди з метою недопущення скоєння злочинів. Нерідко в злочинну діяльність неповнолітніх втягують дорослі. Поліція задокументувала цьогоріч 15 таких фактів. Ще 9 - за використання малолітніх у жебракуванні. Відносно батьків та осіб, що їх замінюють, за невиконання обов’язків щодо виховання дітей складено 372 адмінпротоколи.
За відпуск неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів на власників торговельних установ складено 15 адмінпротоколів. До відповідальності притягнуто 18 дорослих за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння. На самих неповнолітніх за розпивання спиртних напоїв і появу у громадському місці в п’яному вигляді складено 13 протоколів. За куріння у заборонених місцях до адмінвідповідальності притягнуто 32 неповнолітніх. На виховання дітей негативно впливає проблеми з алкоголем в родині та байдужість батьків. Кинутих напризволяще дітей нерідко «виховує» вулиця, що часто призводить до криміналу.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області