Українська сторона має намір і далі відстоювати лінію розмежування на Донбасі, яка була зафіксована в Мінську 19 вересня 2014 року, заявляють в Адміністрації президента України.
"Ми постійно наполягаємо на поверненні до лінії розмежування від 19 вересня 2014 року. Адже є істотна різниця між лінією від 19 вересня 2014 року і 15 лютого 2015 року, коли майже 1,5 тис. кв. км були захоплені російськими бойовиками", - повідомив заступник голови АП Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
За його словами, важливо, що в Берліні сторони визнали: базовими для врегулювання на Донбасі є всі три домовленості, раніше досягнуті в рамках Мінська.
"Для нас це принципово, адже російська сторона підбивала на ревізію цієї лінії і на її невизнання. Ми будемо домагатися того, щоб на прикладі Дебальцевого почати демілітаризацію, відновити функціонування всіх органів місцевого самоврядування, налагодити там нормальне життя. Це наша територія, яка за лінією від 19 вересня, повинна бути під українським контролем", - наголосив Єлісєєв.
Він зазначив, що питання Дебальцевого "викликало негативну реакцію російської сторони", тому ця тема "буде нелегкою під час обговорень".
Як повідомляв Кореспондент.net, Україна наполягає на постійному моніторингу СММ ОБСЄ в місцях розведення сил і засобів, вихід спостерігачів місії на непідконтрольну Україні частину українсько-російського кордону та українському контролі над містом Дебальцеве.
В свою чергу Росія не згодна з поверненням Дебальцевого під контроль України, робота з цього питання буде тривати на рівні міністрів і помічників. Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.