Сьогодні, 31 жовтня, Господарський суд Закарпатської області прийняв рішення, яким задоволено заяву Ужгородської міської ради про визнання позову прокурора м.Ужгорода до Ужгородської міської ради, Національного банку України в особі Управління НБУ в Закарпатській області м.Ужгород, за участю комунального підприємства «Стадіон Авангард», м. Ужгород як третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору про:
визнання недійсними:
– п.1 Рішення 17 сесії 6 скликання Ужгородської міської ради від 29.03.2013р. №881 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для розташування адмінбудівлі НБУ»;
– п.1.19 Рішення 21 сесії 7 скликання Ужгородської міської ради від 20.09.2013р. №1050 «Про зміну та скасування рішень міської ради»;
– п.1.30 Рішення 20 сесії 7 скликання Ужгородської міської ради від 19.12.2013р. №1172 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», та
– про скасування рішення про державну реєстрацію права постійного користування земельною ділянкою за кадастровим номером 2110100000:26:001:0210 за № 9 552336 від 26.12.2013р.
При цьому необхідно зазначити, що мова йде про рішення суду першої інстанції, на яке протягом 10 днів може бути подано апеляційну скаргу. Міська влада, зі свого боку, зробила всі необхідні кроки щодо захисту цілісного майнового спортивного комплексу.
Враховуючи те, що стадіон «Авангард» є комплексною спортивною спорудою та складається з футбольних полів, майданчиків, бігових доріжок, трибун для глядачів, допоміжних приміщень і призначених для тренувань і змагань з різних видів споруд земельна ділянка в межах існуючої огорожі стадіону «Авангард» належить до земель рекреаційного призначення.
Таким чином цим рішенням суду територіальній громаді міста Ужгорода повернуто землі рекреаційного призначення для задоволення потреб фізичної культури і спорту громади.
В Ужгороді сьогодні відновлюється, хоч і не так швидко, як би хотілося, спортивна інфраструктура. Спортивні об’єкти, які були на балансі потужних колись ужгородських підприємств, котрі в 90-ті збанкрутували, перестали обслуговувати та утримувати. Багато таких територій було забудовано. Але частину є можливість повернути, відремонтувати і зробити так, щоб ці стадіони та майданчики функціонували.
Завдяки поверненню земель стадіону «Авангард» у перспективі є можливість врахувати інтереси усіх любителів спорту: і тих, хто займається футболом, і тих, хто бігає, грає в баскетбол, волейбол чи. Міська рада рухається у цьому напрямку, і хоча наразі ще зарано говорити про повну перемогу, але перший рішучий крок зроблено.