Прилетіли ще 2 гості.
Оселилася нова пара біля моста Масарика. Поки що з «корінними» пернатими, які живуть в Ужгороді ще з літа вони не контактують і тримаються осторонь. Як ми вже раніше повідомляли, п’ятеро лебедів найбільше часу проводять у районі драмтеатру, а та пара, яка з’явилася в місті першою, в основному облюбувала територію біля пішохідного моста, інших же – періодично відганяє.
Слід зазначити, що всі лебеді ручні і не відмовляються від пригощань. Переважно ужгородці годують їх хлібом, хоча цього робити не можна, адже борошняні вироби негативно пливають на процеси травлення птахів. Харчуватися лебеді в природних умовах повинні водоростями, а на Ужі їх, до речі, достатньо.
Цікаво, що королівські птахи настільки звикли до підгодовування, що деколи за хлібом виходять навіть на берег.
Крім того, як уже писав zakarpatpost.net, на лапці одного з лебедів є відмітка Будапештського орнітологічного центру, заснованого Германом Отто у 1893 році, коли ще Закарпаття входило до складу Австро-Угорщини.
Відкрито було центр для того, аби взяти під контроль міграцію птахів.
До слова, у ті часи працівники установи досліджували поведінку та переселення пернатих не тільки в Будапешті, але й на території сучасного Закарпаття.
Наразі в центрі живуть шість видів лебедів, у тому числі шипуни (які зараз оселилися в Ужгороді).
Кільцювання ж птахів угорські орнітологи запровадили ще в 1899 році (тогочасна Угорщина була третьою після Німеччини та Данії державою у світі, яка почала облікувати чисельність дикої птиці за допомогою спеціальних відміток.
На сьогодні в Будапештському орнітологічному центрі окольцовано 435 дорослих лебедів та 95 молодняку.
Тож нова пара ймовірно також прилетіла в Закарпаття саме звідти. Де вона мешкатиме та чи приймуть її інші пернаті у зграю, ми дізнаємося вже зовсім скоро.
zakarpatpost.net