Мешканці Мукачівщини не гребують вивозити власне побутове сміття у лісосмуги неподалік своїх помешкань.Шокуючі стихійні сміттєзвалища у лісах нажаль стали для Закарпаття вже звичним явищем.
Чергові смітники посеред лісу активісти зафіксували на території військового лісництва поблизу села Шенборн у кількох місцях.
І хоча місцеві мешканці зауважують, що намагаються слідкувати за тим, щоб у ліс не звозили сміття, факт залишається фактом. Питанням залишається й те, куди дивляться лісівники, за якими закріплені дані ділянки лісу, адже залишене у лісосмугах побутове сміття, не лише захаращує довкілля, а й нищить екосистему лісу, виділяючи отруйні речовини.
Загальновідом є й те, що сміття, окрім паперового, розкладається протягом 10-500 років, а подекуди й 1000 років:
газетний папір – від одного місяця до одного сезону;
картонні коробки – протягом трьох місяців; звичайнісінький офісний папір – два роки;
залізні банки – 10 років;
старе взуття – 10 років;автоакумулятори – близько 100 років;фольга – більше як 100 років;електричні батарейки – 110 років;гумові покришки – 120-140 років;
пластикові пляшки – близько 180-200 років;алюмінієві банки – 500 років.скло розкладається більше як 1000 років;
Варто також зазначити, що згідно зі ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, засмічення лісів відходами є порушенням, що тягне за собою штраф для громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також для посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Голос Карпат