Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про загиблих воїнів АТО не дає забути і "Книга пам’яті"

8 листопада 2016 р., 12:41

У якій описують життя бійців.

Котрих забрала війна.

У «Книзі пам’яті» публікуватимуться і матеріали про загиблих воїнів в АТО.

На розгляд депутатів облради вноситься проект рішення «Про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам'яток історії та культури Закарпатської області» на 2017 рік».

Основною метою Програми є увічнення пам’яті співвітчизників, які стали жертвами Другої світової війни, нацистської окупації та репресій – уродженців (мешканців) усіх міст і районів Закарпатської області. Також увічнення пам’яті співробітників органів внутрішніх справ, котрі загинули при виконанні службових обов’язків.

Заплановано опублікувати і додаткові біограми й інші матеріали про патріотів, котрі в наш час загинули під час Антитерористичній операції (АТО) на сході України.

З метою увічнення пам’яті безвинно репресованих мешканців краю, які постраждали у роки радянського тоталітарного режиму, редколегія обласної книги «Реабілітовані історією» планує розпочати пошук необхідних матеріалів до нового збірника архівних документів під назвою «Взаємодія партійно-радянського керівництва з репресивними органами на етапі соціалістичної розбудови Закарпаття. 1946-1952 рр.» Для всебічного вивчення і широкого використання архівних кримінальних справ головна робота редакційної групи і надалі зосереджуватиметься на документах як в обласних архівах - Державного, архівів обласних управлінь СБУ та МВСУ, так і в фондах Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф.Потушняка.

У ході виконання державної програми підготовки енциклопедичного видання «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» редколегія Зводу, виходячи з концептуальних засад та критеріїв відбору нерухомих пам’яток, повинна внести значні доробки і оновлення в тексти до вже підготовлених статей..

Досліджуватимуться документи та матеріали про співробітників органів Міністерства внутрішніх справ України, котрі загинули при виконанні службових обов’язків, захищаючи життя людей і громадський порядок від посягань злочинців, та в інших екстремальних умовах.

Як і у попередніх роках, проводитиметься прийом громадян, котрі звертаються з проханнями щодо пошуку місць поховання й з’ясування долі своїх рідних, які загинули, пропали безвісти в роки Другої світової війни, також під час проведення АТО на сході України в наші дні.

Передбачено дослідження нових архівних документів і матеріалів про широке залучення партійно-радянськими органами громадських організацій Закарпаття до реалізації заходів, які покладались на територіальні органи НКВС-МДБ - з депортації місцевих мешканців на території інших областей України та Росії, виселення «куркульського елементу» в Красноярський край та ін.

Також проводитимуться пошукова і дослідницька роботи над рукописом Зводу з метою уникнення істотних розбіжностей у датуванні, втратах на полі бою, географії конкретного розташування пам’яток, для того, щоб нарис на кожну з них був збалансований, достовірний і максимально інформативний.

Фінансування напрямів діяльності та заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету. Загальний обсяг коштів, необхідних на 2017 рік, становить 706,6 тис. грн.

Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює обласна державна адміністрація.




Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp