Тренінг із надання невідкладної медичної допомоги для працівників муніципальної поліції, перевізників та безпосередньо водіїв провели сьогодні в Ужгородській міській раді.
Як повідомив керівник міського відділу охорони здоров’я Василь Решетар, це – початок циклу навчань для різних категорій працівників із надання першої, до прибуття медиків, допомоги, яка може врятувати комусь життя. Навіть тим, хто вже проходив таке навчання і має відповідний сертифікат, потрібно оновлювати, вдосконалювати знання та навички.
Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак теж долучився до навчання, побажав сьогоднішнім учасникам тренінгу успіхів, наголосив, що іноді навіть елементарні дії можуть врятувати людині життя або дозволять уникнути інвалідності.
Завідуючий травматологічним відділенням Ужгородської міської клінічної лікарні Олександр Уровський пояснив, які перші дії необхідно зробити, як визначити, до прикладу, чи є пульс, якщо він не прослуховується біля зап’ястя, яка різниця між венозною та артеріальною кровотечею тощо.
Приклади зі своєї багаторічної роботи наводив і Василь Решетар.
Практичні прийоми, у тому числі з досвіду порятунку поранених у зоні АТО, при переломах, кровотечах, розказав і показав лікар Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Ерік Глеба.
Учасники тренінгу на манекені відпрацьовували прийоми серцево-легеневої реанімації.
{g}