З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти гендерного насильства», приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок. Мета акції – привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім’ї, активізувати діяльність громадських організації щодо попередження насильства.
Насильство в сім’ї є однією з найактуальніших соціальних проблем сьогодення, з якою стикається велика кількість людей. Для прикладу, в самому лиш Іршавському районі зафіксовано 136 фактів насильства в сім’ї. Майже у кожному селі є сімейні бешкетники, з якими постійно проводять відповідну роботу дільничні офіцери поліції.
Цю проблему часто приховують самі потерпілі. Сільські жінки через сором, страх чи безпорадність зазвичай мовчать про свої сімейні проблеми і кажуть правду лише тоді, коли вже вдома біда…
У самій Іршаві багато фактів, коли чоловіки-пияки б’ють, виганяють з дому на вулицю жінку з дітьми. Звісно, на таке відразу реагують дільничні, проводячи з сімейними бешкетниками профілактичну роботу. Але часто цього замало. Найгірше, що сімейні чвари батьків морально травмують дітей, надовго залишаючись в дитячій пам’яті. Скажімо, подружжя з села Підгірне через сімейні сварки та непорозуміння на протязі одного тижня кілька разів викликало поліцейських. Дорослі сварились, незважаючи на те, що в хаті малі діти.
В Іршавській поліції перебуває на обліку 108 сімейних бешкетників. Усім їм дільничні офіцери поліції виносять офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї. Дебоширів також притягають до адмінвідповідальності за ст.173 зн.2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (вчинення насильства у сім’ї або невиконання захисного припису). За рішенням суду на даних осіб було накладено адмінарешти та засуджено до громадських робіт.
-У більшості випадків причиною сімейного насилля є непорозуміння в сім’ях, безробіття та алкоголь, - каже начальник сектору превенції Іршавськоговідділення поліції майор Василь Волошиновський. – Якщо таке стається, то жінкам слід не приховувати насилля, а звертатись до свого дільничного офіцера поліції чи телефонувати на «102».
Відділ комунікації поліції Закарпатської області