Як заявив голова асоціації Іван Габор, вже створена робоча група Кабінету Міністрів і Верховної Ради, яка напрацьовує законопроект на відміну мораторію на вивіз із країни необробленої деревини, який протягом року діє в нашій державі. Він також стверджує, наразі не існує офіційного документа, в якому би Євросоюз вимагав від України зняти заборону на експорт: «Є виступи високопосадовців, але не юридичні документи.
Це все слова та лобістські інтереси. Зараз ми повинні захистити свою економіку та свою природу. Інакше залишимося з хворим лісом і лисими горами».
За його словами, застереження щодо неприбутковості державних лісогосподарських підприємств з введенням мораторію не справдилися. «В минулому році лісгоспи Закарпаття заготовили 1,4 мільйона кубометрів лісу, цьогоріч заплановано на 10 відсотків менше. При цьому «дохідність» державних лісогосподарських підприємств зросла на 30 відсотків. Це означає, що мораторій на вивіз лісу-кругляка не робить лісгоспи збитковими», - каже Іван Габор.
Заступник голови асоціації, член громадської ради при Держлісагенстві України Андрій Попович закликав депутатів не відміняти мораторій на експорт лісу кругляка. Тим самим відкрити перспективу розвитку деревообробної галузі нашої держави. «Європейські країни – сусіди Закарпаття мають багато деревообробних підприємств, які працюють суто на українській сировині, багато чиновників лобіюють питання дозволити вивіз лісу-кругляка. Зважаючи на близькість кордонів та менші затрати на транспортування саме закарпатські ліси зазнають найбільших втрат. Ми повинні дотримуватися принципової позиції, показати світовому товариству, що Україна – не слабкий партнер, котрий вводить, а потім відміняє мораторій заради позики, котру потім доведеться віддавати».
Наразі представники асоціації звернулися до закарпатських депутатів з проханням про підтримку в даному питанні. У порядок денний сесії облради, яка відбудеться 7 грудня, буде внесено заклик депутатського корпусу до керівництва держави про недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини. Такі звернення вже прийняли у Львівській і Волинській області.