Ще в 50-х роках минулого століття лісівники Закарпаття брали в тимчасове користування ерозійні та малопродуктивні землі. Заліснювали їх і передавали у тимчасове користування колгоспам, які займалися охороною лісу й лісогосподарською діяльністю.
На початку 2000-х почався процес реформування й у краї з лісокористування було виведено більше 22 тис га колишніх лісгоспних лісів. А в кінці грудня 2000 року під час засідання сесії Закарпатської обласної ради було прийняте рішення «Про створення комунального спеціалізованого виробничого лісогосподарського об’єднання «Закарпатагроліс». Як результат – в кожному районі було створено своє комунальне лісогосподарське підприємство, якому і передавали у відання та користування колгоспні ліси. Однак наразі вже понад 86 тис. га агролісів передали у підпорядкування лісгоспів. Наразі сім філій колишніх лісових агропромислових господарств (ЛАГ) приєднали до відповідних лісгоспів, а на базі двох найбільших ЛАГів створили нові лісогосподарські держпідприємства у Міжгірському і Тячівському районах. Ці підприємства вже відновили свою повноцінну роботу, але у новому статусі.
«Передача агролісів тривала досить довго. Самі підприємства ліквідовувалися більше двох років. І лише коли у Закарпатській ОДА ухвалили остаточне рішення про процедуру прийому-передачі агролісів, протягом п′яти місяців процес завершився повністю. Зауважу, що й досі триває низка судових розглядів, пов′язаних із банкрутством самих філій Закарпатського обласного управління агропромислового господарства», – зазначив начальник Закарпатського обласного управлінні лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.
Окрім того, В.Мурга прокоментував ситуацію з необлікованими закарпатськими лісами, про які свого часу повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.
«Проблеми необлікованих лісів притаманні не лише Закарпаттю. Ми й досі стикаємося з тим, що ліси знаходяться у підпорядкуванні, наприклад, місцевих рад, які їх, по-перше, не охороняють, а по-друге, часом і не знають, що той ліс у них є. І таких лісів в області близько 20 тисяч гектарів. У цьому питанні я погоджуюся з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем щодо необхідності створення спеціальної робочої групи. У першу чергу, це мають бути фахівці Держгеокадастру, які мають провести повну інвентаризацію лісів Закарпаття», — наголосив начальник ЗОУЛМГ.