В місті.
Вперше пам'ять про видатного закарпатця у такий спосіб ушанували ще в 2007-му році з ініціативи управління культури облдержадміністрації. Та, в зв'язку з пізнішою реставрацією будівлі, дошку довелося зняти.
Автор, відомий крайовий скульптор Василь Роман, використав таку вимушеність як нагоду покращити свій витвір, не тільки "ожививши" його вигляд, але й дещо змінивши загальне враження від пам'ятки. Йдеться про викарбувані на дошці слова – своєрідне творче кредо Володимира Гошовського: замість попереднього, сухого і канцелярського вислову "Фольклорною базою моїх досліджень стало Закарпаття", нині дошку прикрашає світоглядно ближче діячеві висловлювання "Карпати прекрасні в своїй фольклорній первозданності", – пояснює скульптор.
На презентацію оновленої пам'ятки завітали члени родини Володимира Гошовського, колеги та шанувальники його творчості, студенти Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, та, звісно ж, автор меморіальної дошки і представники управління культури облдержадміністрації та влади міста.
З основними віхами життя і творчості засновника музичної фольклористики на Закарпатті присутніх познайомила дослідниця його спадщини, музикознавець Віра Мадяр-Новак.
В своєму ж виступі заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Ілдико Молнар зауважила: 2016-ий рік – знаковий тим, що цьогоріч минуло 60 літ від початку наукової діяльності фольклориста, а незабаром, 30 грудня, збудеться ще одна, хай і сумна, проте важлива дата – 20-річчя, відколи Володимир Гошовський відійшов у вічність, тож охочі зможуть віддати данину шани діячеві саме біля оновленої меморіальної дошки.
Важливе перевстановлення пам'ятки і з огляду на рік наступний, адже крайова культурна спільнота відзначатиме 95-ліття з дня народження Володимира Гошовського (25 вересня). До слова, цій події планують присвятити і масштабну конференцію, присвячену дослідженню та популяризації здобутків ученого.
Управління культури Закарпатської ОДА