У ГУНП області відбулася нарада, на якій було підбито підсумки роботи Закарпатської поліції за 2016 рік. У ній взяли участь керівники усіх структурних підрозділів поліції.
За підсумками роботи в 2016 році Закарпатська поліція посіла 7-ме місце серед областей по встановленню злочинців, які скоїли кримінальні правопорушення. Про це особовому складу повідомив начальник ГУНП в Закарпатській області полковник поліції Роман Стефанишин.
За статистикою, торік на Закарпатті поменшало злочинів. В Єдиному реєстрі досудових розслідувань в 2016 році зареєстровано 9159 кримінальних правопорушень проти 10651 за 2015 р. (-14%).
Найбільше зниження кількості зареєстрованих злочинів спостерігалося торік в м.Мукачеві (-38,9%), Виноградівському (-34,2%), Перечинському (-29,5%), Берегівському (-27,5%) районах. Водночас зареєстровано ріст злочинності в Мукачівському, Великоберезнянському та Воловецькому районах.
Загалом Закарпаття продовжує залишатися одним із найменш криміналізованих регіонів України. Криміногенна ситуація в краї під контролем правоохоронців. Проте є й проблемні питання. На них і зупинився начальник ГУНП області, його заступники та керівники галузевих служб.
Як наголосив полковник Роман Стефанишин, вимагає негайного покращення робота поліції з розкриття квартирних крадіжок, угонів автотранспорту в м.Ужгороді, підпалів у Мукачівському районі, крадіжок майна у Тячівському районі.
Потребує активізації робота з розкриття економічних злочинів, зокрема з направлення справ цієї категорії до суду.
Є питання до роботи слідства. Керівництву слідчого підрозділу дано вказівку проаналізувати роботу кожного слідчого.
{g}
В Ужгородському й Хустському районах спостерігається зростання злочинності в громадських місцях при загальнообласному її зменшенні на 15%. Ріст підліткової злочинності спостерігається в м.Ужгороді, Ужгородському, Берегівському, Рахівському районах.
Вимагає активізації робота поліції з протидії незаконному гральному бізнесу.
Загалом по області, на думку керівника поліції, недостатньо розкриваються тяжкі та особливо тяжкі злочини, особливо «за гарячими слідами». Мало вилучається нелегальної зброї та наркотиків. Начальник ГУНП поставив підлеглим завдання, аби всі особи, які підозрюються в скоєнні тяжких злочинів, у першу чергу розбійних нападів, пограбунків – негайно затримувались за ст.208 КПК і поміщалися в ІТТ.
Новорічно-Різдвяні свята на Закарпатті пройшли загалом спокійно, без резонансних злочинів і порушень громадського порядку. Водночас з початку 2017 року в краї зареєстровано вже 85 крадіжок, над розкриттям 60 з яких продовжує працювати поліція.
Очільник ГУНП області проаналізував роботу кожного міськ-райоргану поліції з розкриття злочинів, зокрема з оголошення підозр злочинцям, давши керівникам на місцях стислі терміни для усунення недоліків.
А найближчим часом полковник Роман Стефанишин проведе прес-конференцію для представників ЗМІ та громадськості, на якій детально зупиниться на аналізі криміногенної ситуації в краї та роботі Закарпатської поліції.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області