Паперова книга знову в моді.
Друкована книга знову повертається! У час високих технологій, коли світ з шаленою швидкістю рухається вперед, електронні букрідери все ж не можуть скласти конкуренцію книзі, яку можна відчути, полистати та покласти на полицю.
Олена МАТЯКІНА, продавець книгарні
Може бут. Бо є люди, які кажуть, що вони не хочуть в електронній читати книгу, а хочуть тримати в руках, десь на дивані, зручно влаштуватися і зануритися у читання.
Збільшився зараз попит на книги саме в українському перекладі. Сучасні закарпатські видання теж користуються великою популярністю. У місцевих книгарнях кажуть, на кожну книгу знаходиться свій покупець.
Олена МАТЯКІНА, продавець книгарні
Фантастику люблять, і поезію. Все охопити неможливо. Є такі покупці, які люблять японську поезію. І в різних перекладах. Данте питають. Є і переклади вже наших українських авторів, які вийшли в трьох томах.
Популярними зараз серед ужгородських любителів слова є також відомі світові бестселери та психологічна література.
Таїсія ШОЛЯ, читач
В будь-якому випадку друкованим. Все-таки книжка є книжка. І все-таки свіжі сторінки, цей запах має свій шарм. На рахунок того, чому надаю перевагу, то це, напевно, сучасній літературі, якимось новим творам.
Більше року тому Ужгород долучився до популярної міжнародної акції «Буккросинг». Полягає вона в обміні книжками. У місті облаштували два стрітбуки, схожі на телефонні будки, де кожен може залишити свою книгу та взяти іншу взамін. Працівники бібліотеки кажуть, на жаль, поки що цей рух важко приживається серед містян.
Євгенія НАПУДА, бібліотекар
Був ажіотаж великий, тому що це була новинка в Ужгороді. І тоді нас підтримало дуже багато письменників, наших закарпатських, які свої книжки подарували і поставили у стрітбук. І десь перший місяць воно функціонувало добре, люди зрозуміли, ставили. А далі воно так пішло на потік і будка потім довгий час стояла порожня. Все-таки ужгородці наші несвідомі, бо тільки як поставимо книжки для обміну, то вони їх забирають, але взамін нічого не ставлять.
Як зазначають бібліотекарі, в Ужгороді культуру читання ще треба розвивати, адже саме книги формують світогляд, розвивають мислення та уяву, -
Ужінформ.