Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У Хусті наразі немає учасників спільнот смерті

25 лютого 2017 р., 19:30

На щастя

Дітей схиляють до суїциду.

Останнім часом в Інтернеті почали з’являтися різноманітні групи, в які заманюють неповнолітніх.

«Розбуди мене в 4:20. Шановні батьки!

Перевірте групи, в яких перебуває ваші діти у соцмережах. Якщо серед них зустрічаються ті, що містять в назві фрази «Кити пливуть вгору», «Розбуди мене в 4.20», «Тихий будинок», «Море китів» – дитина в небезпеці. Також зверніть увагу на хештег: домкитов, млечнийпуть, хочувгру, F53, f57, f58, d28. І зовсім страшно, якщо на стіні з’являються цифри – зворотний відлік від 50 і менше», – пише Марічка Куделя з Хуста.

У коментарях до допису й інші краяни діляться враженнями про схему і наголошують, що якщо дитина відмовляється вчиняти самогубство, вбивці починають її шантажувати розправою з рідними і врешті-решт неповнолітні погоджуються покінчити з собою.

Прокоментувати ситуацію ми попросили психолога Галину Шманьо.

«На жаль, сучасні діти часто опиняються наодинці зі своїми недитячими проблемами. Через зайнятість батьків багатьом не вистачає уваги. Інтернет стає єдиним порадником і співрозмовником великої групи школярів. Опинитись на гачку недоброзичливців не важко. Тим більше, що психіка підлітків ще несформована. Отже, якщо у дитини поведінка стає нестандартною, її треба розцінювати як сигнал "SOS”. "Врятуйте мене дорослі від проблем і від себе – невдахи, який не знає чогось найважливішого про життя”. А, як казала Гінзбург, коли немає найважливішого, все стає неважливим, і все неважливе стає важливим, і будь-яке може стати смертельним.

Взагалі існують чотири основні методи надання психологічної допомоги людині, що замислюється про суїцид: своєчасна діагностика та лікування, активна емоційна підтримка, заохочення позитивними цілями і навчання соціальних навичок, які допомагають справлятися зі стресом.

Необхідно вміти розпізнавати знаки біди. Це помітна зміна в поведінці підлітка. Сюди відносяться незвично зневажливе ставлення до зовнішнього вигляду, посилення скарг на фізичне нездужання (поганий сон, безпричинна знервованість), постійна втома, порушення уваги зі зниженням якості роботи. Також сюди можна віднести тривожні прагнення до самотності, відмова від спільних справ, контактів, спалахи дратівливості.

Зверніть увагу на посилення почуття тривоги, безнадії, поглиненість думками про смерть, загробне життя, відсутність планів на майбутнє, спроби скласти записку про відхід з життя, роздачу особистих речей.

Вас повинні насторожити висловлювання: "Ненавиджу життя”, "Всім буде краще без мене”, "Вони пошкодують про те, що вони мені зробили”, "Втомився бути тягарем”, "Не можу цього винести”, "Я покінчу із собою”.

Слід пам’ятати, що ймовірність суїциду зростає у вечірній, нічний, ранковий час, коли людина залишається одна. Період піків вікової суїцидальності доводиться між 17 і 24 роками, а також в умовах тяжкої морально-психологічної ситуації в сім’ї або найближчому оточенні», – каже лікарка.

У будь-якому разі, дорослим слід бути уважними до своїх чад і пояснювати дітям про небезпеку спілкування із незнайомцями.

У свою чергу, правоохоронці також закликають батьків не втрачати пильність.

«Подібні суїцидальні спільноти називаються "Море китів” і "Тихий дім”. Відтак у всіх прихильників "моря китів” і "тихих будинків” на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами,» – зазначили у кіберполіції України.

За словами стражів порядку, для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. Далі проводять невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

«Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи,» – розповіли у поліції.

Також правоохоронці з’ясували, що усього дітям дають 50 завдань-"квестів”, при цьому у фейкових спільнотах таких завдань може бути менше. Далі адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань, причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюють аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюють усі її проблеми, які вона озвучила "провіднику”. Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому "творі”, – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

«Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet,» – додали у поліції.

Також правоохоронці встановили постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

При виявленні небезпечних груп поліція просить батьків та усіх небайдужих краян негайно повідомляти про факти за номером гарячої телефонної лінії: (044) 374-37-21.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp