Вчиняються школярами і крадіжки. Зокрема, протягом минулого року ученицею однієї зі шкіл в Ужгороді, під час навчального процесу скоєно 6 крадіжок, поєднаних з проникненням у житло. Однак не зважаючи на згадані випадки правопорушень у школах не проводилися службові перевірки та відсутня індивідуальна робота шкільного психолога з юними правопорушниками, які, до того ж, не перебувають на внутрішньому шкільному обліку.
Наведені факти свідчать про те, що посадові особи управління освіти Ужгородської міської ради неналежно та неефективно виконують накази щодо спільних заходів, спрямованих на профілактику правопорушень та запобігання бездоглядності, злочинності й попередження насильства серед неповнолітніх.
«Оскільки неповнолітні навчаються у час, наповнений суспільними змінами та проблемами, необхідно звести до мінімуму негативні впливи оточуючого середовища на дітей. Ці питання мають вирішувати соціальні педагоги», – зазначає ювенальний прокурор, «Однак не зважаючи на таку необхідність, сьогодні в Ужгородських школах немає жодного соціального педагога».
У ході перевірки прокуратура Ужгорода встановила, що управління освіти міськради на вкрай низькому рівні взаємодіє зі службою у справах дітей та відповідним відділом кримінальної міліції. У зв’язку з цим, прокуратура направила до міської ради подання з вимогою вжити заходи щодо забезпечення загальноосвітніх закладів міста соціальними педагогами та притягнути до дисциплінарної відповідальності головного спеціаліста відділу шкіл і дошкільних закладів управління освіти за неналежне виконання своїх службових обов’язків.
Прес-служба прокуратури міста Ужгорода