І спортивні баталії розпочались… Команди пожежно-рятувальних підрозділів зустрілися на спортивних майданчиках, щоб визначити найсильніших у 5 етапах: подоланні 100-метрової смуги з перешкодами, підйомі штурмовою та висувною драбинами у вікно 4-го та 3-го поверхів учбової башти відповідно, пожежній естафеті 4 по 100 метрів та бойовому розгортанні від мотопомпи.
Першим випробуванням для учасників стало подолання 100-метрової смуги з перешкодами, які справжній пожежник повинен долати без усяких труднощів – двохметровий паркан, біг по буму та з’єднання пожежних рукавів. Найспритнішою у цьому виді стала команда 1-го державного пожежно-рятувального загону м. Ужгород. Друге та трете місця відповідно посіли рятувальники м. Перечин та м. Хуст.
Наступна вправа - підйом штурмовою драбиною на 4-й поверх навчальної башти. Цей етап є одним із найважчих. Сама штурмова драбина важить 11 кілограмів, а ще й підніматися нею потрібно за лічені секунди на висоту близько 14 метрів. Тут, знов ж таки, рівних не було ужгородським рятувальникам. Друге місце вибороли атлети державної пожежно-рятувальної частини м. Перечин, а третє – вогнеборці Міжгірського району.
У вправі «підйом висувною драбиною на 2-й поверх навчальної вежі» найкращими були вогнеборці Воловеччини, котрі залишили позаду команди Рахівського та Свалявського районів.
Пожежна естафета є четвертим видом змагань. Забіг на чотириста метрів, у котрому беруть участь четверо спортсменів із однієї команди. Їхнім завданням, насамперед, є пробігти з естафетною паличкою по даху будиночка, потім передати естафету наступному спортсмену, який повинен пробігти якомога швидше стометрівку, подолавши при цьому перешкоду - високий паркан. Третій спортсмен з пожежним рукавом долає восьмиметровий бум, а потім під’єднює рукави до розгалуження та прокладає рукавну лінію. Завершує пожежну естафету етап, під час якого спортсмен повинен загасити полум’я у спеціальній ємності. Символічно, за естафетну паличку вогнеборцям слугував пожежний ствол. Команда ужгородських рятувальників не залишила нікому шансів на перемогу. Друге та третє місця відповідно посіли спортсмени державної пожежно-рятувальної частини м. Хуст та 7-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Чоп.
Заключний етап — бойове розгортання від мотопомпи МП-800. Команди стартували з 10-метрової відстані від мотопомпи, розгортали на швидкість пожежно-технічне обладнання, закачували воду з водоймища та подавали її в рукавну лінію завдовжки 100 метрів. Все, як у реальних умовах гасіння пожежі. Найкращий результат показала команда з Рахова. За ними збірна Ужгорода та Іршави.
"Пожежно-прикладний спорт — не лише залік з фізичної підготовки вогнеборців. Під час тренувань та змагань учасники загартовують командний дух і вміння розуміти один одного з півслова. А хіба не це є важливою складовою нашої роботи, коли опиняєшся віч-на-віч із вогнем, коли під час надзвичайної ситуації людське життя вимірюється кожною секундою?! Це не просто показовий виступ. Пожежно-прикладний спорт — це ті вправи, з якими повинен вміло справлятися кожен рятувальник. Можна навіть сказати, що це відпрацювання реагування на надзвичайні ситуації, навички від яких так потрібні у повсякденній роботі. І хоча сьогодні на змаганнях ми визначимо найкращих, можу сказати з упевненістю: переможених тут немає. У двобої з вогняною стихією переможець тільки один – пожежний-рятувальник ДСНС"- зазначив начальник Управління Роман Гудак.
За підсумками всіх видів, 1-ше загальнокомандне місце відвоювала команда Ужгородського підрозділу. «Срібло» вибороли вогнеборці Хуста, а «бронза» дісталася Рахівському гарнізону.
Усім переможцям, як в особистих, так і командних заліках було вручено кубки, медалі та грамоти.