Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Простір для жінок є в одній ужгородській квартирі (ФОТО)

9 червня 2017 р., 12:00

В центрі міста

Жіночий простір у квартирці на КорзоІнколи дівчатам хочеться бути просто дівчатами. Коли нікуди не поспішаєш, весело теревениш із подругами, розчиняєшся у безтурботності, а поруч із тим — пізнаєш себе, розвиваєшся і розкриваєш свою жіночність. Хіба не кайф бути серед тих, з ким на одній хвилі, вчитися чомусь новому й ділитися власними знаннями? Десь така атмосфера дружелюбності, затишку, навчання і чаювання панує у жіночому креативному просторі у маленькій квартирці на Корзо в Ужгороді.Цей простір є новим, але деякі ужгородські пані й панянки вже його люблять і часто сюди приходять. Жінки знаходять тут тепло, спокій і натхнення. У чому секрет? Мабуть, його і нема. Просто засновниці креативного простору хороші, аура приємна, красивий інтер’єр у білих кольорах, квітів багато, пахне ефірними оліями і квітковою водою. Спочатку ця квартирка у провулку на Корзо була виключно майстернею натуральної косметики «Ameli». А зараз це ширша локація, де не тільки варяться креми і мила, а й проходять вечори й майстер-класи для жінок, сеанси абхьянга і марма-масажу та працює своєрідний шоурум дизайнерських суконь.

Тут об’єдналися четверо дівчат — Марина Бабич, господиня і авторка натуральної косметики «Ameli», та три її подруги — Оксана Якуб, яка проводить марма-масаж та майстер-класи із самомасажу, Вікторія Надь — вона також практикує аюрведичні масажі, та Ярослава Бережнюк — засновниця бренда суконь «YASKRAVA». Тож у квартирці на Корзо можна почерпнути радість, жіночі знання, а також приміряти ніжні й повітряні сукні Ярослави, відчути релакс масажу від Оксани та Віки і спробувати Маринину квіткову косметику.

Поділитися простором і знаннямиТож, як косметична майстерня трансформувалася у невеличкий жіночий осередок. Марина зізнається: з’явилося відчуття, що цим місцем треба ділитися. Відтак вона і поділилися з Оксаною, Вікторією і Ярославою.

Для Оксани ця територія стала дуже особливою, а її гості зізнаються, що тут час немов зупиняється.

«Пам’ятаю, я приходила сюди по косметику і відчувала, що мені подобається цей простір. І у мене виникала ідея провести безкоштовні масажі обличчя. Я спитала в Маринки, вона не заперечувала. І ця ідея виникла саме тут. Тут узагалі народилося і народжується багато ідей. Зараз ми проводимо сеанси масажу, а також організовуємо майстер-класи — з аюрведи, з масажами, косметичні», — розповідає Оксана.

А ще ця світла квартирка наче й створена для легких, елегантних і водночас розкішних суконь. Тут комфортно приміряти плаття, адже багато простору й денного світла. Ярослава позиціонує свої вироби, як для душі, адже у такому одязі почуваєшся вільно й жіночно. Чи вигадаєш кращий шоурум для них?

«Тут зручно переодягатися. А ще тут класне дзеркало, нейтральні кольори, приємна атмосфера і центр міста, що для всіх комфортно. Мені з самого початку хотілося, аби дівчата приходили на примірку й почувалися як вдома, аби їм було затишно. Тут саме такі відчуття», — каже Ярослава.

Відтак усе разом синтезується і десь стає одним цілим.

«Ми проводимо спільні заходи, бо теми масажів, косметики, загалом аюрведи переплітаються між собою. Ми наче й різні, але маємо схожий внутрішній світ, — зізнається Марина. — Наше об’єднання є своєрідною практикою. Йдеться про те, як правильно ділитися цим простором, як вчитися уступати, взаємодіяти. Ми мов камінчики, покриті пилюкою, а коли ці камінчики труться, то починають сяяти. Чим більше ми разом, тим більше очищаємося від внутрішніх поганих «я».

«Ми доповнюємо одна одну», — додає Оксана

Двері квартирки часто відчинені: хтось завітає на масаж, хтось — на примірку, хтось — за новим флаконом крему чи квіткової води, а буває, що жінки просто приходять поспілкуватися, посидіти у тиші. Коли ж відбувається тематичний вечір, то атмосфера є галасливо-радісною, всі учасниці розташовуються на підлозі, вчаться новому — самомасажу обличчя чи виготовленню олії для тіла, п’ють трав’яний чай із тістечком і багато спілкуються. Такі вечори наразі можуть зібрати до 15—17 учасниць, а охочих завжди більше, ніж може дозволити площа.

Акумулювати енергію і залишатися жінкоюОдна з цілей жіночого простору полягає у пошуку себе, пізнанні глибшого, а цьому якраз вчишся через передачу знань.

«Наша мета — ділитися своїми жіночими знаннями, досвідом, духовністю. Зараз дуже багато поверхових речей, а глибини мало. Тут зібралися дівчата, які шукають цю глибину, у першу чергу, у собі, — оповідає Марина. — Якщо ти намагаєшся розібратися у собі, починаєш сприймати цей світ, як частинку чогось високого, то тобі вже є чим ділитися. У тебе вже інший настрій, інакше сприйняття світу і цим сприйняттям хочеться поділитися. Коли у середині тебе з’являється свобода, то хочеться її віддавати».

Настрій простору натякає: жінка є жінкою. Зараз важливо мати це відчуття, коли світ нав’язує прекрасній статі не зовсім природні для неї ролі. Тендітній жінці доводиться бути сильною, тримати удар, бути дружиною, матір’ю, дочкою, а також заробляти на життя. Водночас вона має культивувати свою жіночність, бути ніжною і м’якою. Їй слід просто відпочити, почути внутрішній голос, а жіночий креативний простір — хороше місце для релаксу.

«Зараз усе дуже переплуталося. Жінкам нав’язують чоловічі ролі. Навіть ніжність зараз сприймається за щось недобре, бо якщо жінка ніжна, то це означає слабкість. І жінка зараз думає: я не хочу бути слабкою, хочу бути сильною, — каже Оксана. — Зараз і світ такий, що треба виживати. Тим не менше, жінки починають відчувати, що щось тут не так, щось має бути по-іншому, вони починають «прокидатися».

Марина переконана, що жінки часто неправильно використовують свою енергію, а це викликає дискомфорт, це просто неприродно. Жінкам повторюють, що вони мають бути успішними. Як каже Марина, так, жінка має бути успішною, але у жіночих справах, творчості.

«Жінки починають втрачати саме жіночу енергію, залишається пустота. Але ми покликані віддавати енергію — чоловікові, дітям, а зараз так виглядає, що вже нема що віддавати», — додає майстриня «Амелі».

Тож креативний простір стає навіть необхідним, сюди приємно тікати від рутини, аби з новими силами повернутися у буденність.

Пізнати себеДівчата мають сторінку у Facebook, на якій анонсують вечори і майстер-класи. До речі, попит є, буває, що вечір на одну тему відбувається двічі, аби всі охочі могли завітати.

«Я бачу, що є потреба жіночого простору, тож ми розвиватимемо його активніше. У мене давно є ідея проводити просто жіночі вечори. Це не так майстер-класи… Це просто жіночий вечір із певною темою. Дуже класно, коли збираються жінки зі спільним колом інтересів. У такому спілкуванні десь відкриваєш себе», — вважає Маринка.

А Оксана додає, що бути у просторі — означає відкрити свої нові грані, створити обмін знаннями та енергією.

«Ти починаєш бачити свої нові сторони, починаєш розуміти, куди ці якості можна скерувати, що з ними робити. Бачиш, як взаємодієш із іншими, — висловлюється Оксана. — У цьому вся суть — збиратися і ділитися, поглиблювати себе. Ну, візьму і поїм сама смачного тортика, і що? А якщо є смачний тортик і я можу ним поділитися, тоді вивільняється значно більше позитивної енергії і є бажання йти далі і розвиватися».

Жіночий креативний простір відкритий, кожна дівчинка творить мистецтво і ділиться знаннями і натхненням. І добре, що в Ужгороді є маленький куточок, у якому час зупиняється, а настрій піднімається.

Евеліна Гурницька,
ProZak.info

Фото: Олександра Шевченко



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp