20 червня, у рамках заходів «Майстерні міста» волонтери громадської організації «Щасливі діти» разом з ужгородськими дітлахами розмальовували екоторби.
«Наразі маємо 30 екоторб, які нам любʼязно презентувала Ужгородська швейна фабрика та ТМ «Парада», а фарби для декорування надали організатори «Майстерні міста». Дітки реєструвалися на участь у майстер-класі у мережі Facebook. Це вже третій подібний захід, який ми проводимо. Плануємо пофарбувати екоторби ще й з чиновниками, а потім продати ці вироби, аби заробити грошей на аналогічні акції.
{g}
Чому саме екоторби? Ми провели своєрідне дослідження і зʼясували, що ужгородці на великі та середні поліетиленові пакети витрачають до 40 тисяч гривень на добу! І це ми не рахуємо маленькі пакетики, у які нам складають та фасують покупки. А враховуючи, що період розпаду тих пакетів 100-120 років, то неважко оцінити шкоду, яку ця одноразова тара несе довкіллю», – розповіла голова ГО «Щасливі діти» Ольга Павлова.Також організатори майстер-класу розповіли, що кожного дня до рук мешканців Ужгорода потрапляють понад 126 тисяч пакетів, з яких значна частина потім опиняється на вулицях у вигляді сміття.
Отож екологічно чисті екоторби – то вихід з ситуації. Технологія декорування екоторб, як виявилося, не надто складна. Діти отримали торбочки та обрали до них трафарети. Потім на власний смак розмістили на екоторбах візерунки та зафарбували їх спеціальними фарбами для тканин. Розмальована торба має підсохнути на сонечку, а вже вдома діти разом з батьками завершать фіксацію фарби за допомогою праски. Така сумка довго слугуватиме своїм господарям та зекономить кошти сімейного бюджету.
Багато учасників майстер-класу обрали для декору трафарети зі словом LOVE. Це своєрідний вияв любові до життя, природи, рідних, дитинства, Ужгорода. Так з любовʼю зроблені й екоторби, які заберуть із собою додому діти.
Ужгородська міська рада