У зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС видають сертифікати EUR.1 7 підрозділів митних постів та відділів (секторів) митного оформлення, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників.
Варто зазначити, що доповненням до Додатку І-А1 до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони визначено індикативну сукупність тарифних квот для імпорту в ЄС товарів українського походження (всього 36 товарних позицій – зерно, м’ясо, мед тощо).
Європейським Союзом Регламентом від 18 грудня 2015 року № 2405/2015 було встановлено, що підставою для надання тарифних квот товарам українського походження є сертифікат з перевезення форми EUR.1.
Разом з цим, відповідно до статей 16 та 22 Протоколу 1 «Щодо визначення Концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди, крім сертифіката з перевезення форми EUR.1, українське походження товарів може бути підтверджено на підставі «декларації інвойс», яка складається експортером на інвойсі, повідомленні про доставку чи будь-якому іншому комерційному документі, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати.
Декларація інвойс може бути складена: затвердженим експортером у розумінні статті 23 вказаного Протоколу, або експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.
Текст декларації інвойс наведено у Додатку IV до Протоколу 1.
На звернення ДФС 9 червня 2017 року Європейським Союзом видано пояснення за № Taxud.a.4 (2017) 3347841 для митних адміністрацій країн ЄС, яким прийнято рішення про застосування до товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти, механізму підтвердження походження на підставі як сертифікатів з перевезення форми EUR.1 так і декларацій інвойсів, як передбачено статтями 16 та 22 Протоколу 1 «Щодо визначення Концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди.
Таким чином на сьогодні врегульовано питання спрощеного допуску до ринків Європейського Союзу товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Ознайомитися з детальною інформацію про місця розміщення підрозділів Закарпатської митниці ДФС, що є місцями видачі сертифікатів, можна за посиланням: http://sfs.gov.ua/data/files/123933.pdf.
ДФС у Закарпатській області