Проте, в окремих напрямках, або при застосуванні певних стратегій, обидві сторони могли б мати суттєвий зиск.
Про це в коментарі Народній Правді заявив український економіст Борис Кушнірук, за словами якого, до Угоди про ЗВТ між Україною та Канадою, яка вступила в силу з 1 серпня, потрібно ставитися, як до прояву буденної роботи дипломатів і чиновників зі створення можливостей для українського бізнесу. «Ми ще дуже довго будемо залишатися сировинною державою. Тому ми самі не можемо нічого запропонувати. І Канада нам не зможе нічого запропонувати, хіба що окрім продукції машинобудування. Нам потрібно створювати внутрішні умови, щоб виходити з сировинної ніші. І тоді отримані сьогодні умови будуть реально працювати, і давати результат для економіки», – підкреслив експерт.
Разом з тим, за словами Кушнірука, угода відкриває можливості для українського бізнесу в плані стратегічного планування, тобто, бізнес відтепер розуміє, що можливості для торгівлі є, вони покращилися, і ті, хто знайде якісь ніші, запропонує щось цікаве канадським партнерам, зможуть цими можливостями скористатися.
«Крім того, ЗВТ з Канадою створює ще одну можливість, як мінімум теоретичну. Оскільки у нас вже є зона вільної торгівлі з Євросоюзом, можливо створення канадцями в Україні проммайданчиків, орієнтованих на випуск продукції в тому числі для Євросоюзу. Цим шляхом йдуть деякі наші європейські партнери – створюють в Україні підприємства, які виробляють продукцію для ЄС. Таким же чином діють наші азіатські партнери. Створюють в Україні підприємства з тим, щоб поставляти в товари в Європу. У цьому плані Україна з її дешевою робочою силою і географічною близькістю до Європи вигідна», – зазначив український економіст Борис Кушнірук.