Створення осередку, головним ініціатором якого став виходець із Рекіт, а нині мешканець древнього Львова Василь Тарчинець – відомий письменник і журналіст, передусім продиктоване прагненням розвивати здібності творчої молоді не лише у сфері прози, поезії, журналістики, а й, скажімо, у фотомистецтві, живописі…
В активі громадської організації безліч конкретних вагомих справ. Це ілюструє й видана напередодні чотирнадцятого фестивалю-конкурсу «Рекітське сузір’я» четверта колективна книга, в якій вміщені вибрані твори слухачів МАЛіЖу. Це справді творча скарбниця, в якій на трьох сотнях сторінок знаходяться поезія і проза, художні фотосвітлини, малюнки. З почуттям глибокої гордості й любові юнь, насамперед, у них оспівує велич рідної України, вболіває за її долю в цей тривожний час, вірить у щасливе майбуття рідної Батьківщини. Як не процитувати бодай поетичні рядки семикласниці з Рівненщини Яни Трифонової:
Україно, ти стогнеш
у сльозах і крові,
В тобі для нас стільки
любові.
За тебе гинуть дочки й сини,
Щоб не було проклятої війни.
Ти встанеш з попелу, я знаю
І ворога перемогти бажаю.
Тримай в руках
козацьку славу!
Ми любимо свою державу!
Відрадно, що юнь має і наставників, котрими пишається. Вони чуйно ними опікуються, формують не лише їхню творчу стезю, а й світогляд. Серед них і закарпатці Ольга Урста й Маріанна Салай-Пак із Ужгородщини, Марія Конкіна з Виноградівщини та багато інших із різних куточків України. Звичайно, обов’язково слід згадати й Василя Тарчинця. Його вихованці щиросердечно кажуть: «Він усім нам – хрещений батько». Звісно, у творчості. Спасибі йому за труди в ім’я дітвори, якою треба всім нам пишатися. Якщо є в нас такі таланти, то Україна таки процвітатиме.
Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ,газета
"Новини Закарпаття"