Загалом відомо про 11 країн, в яких зафіксували забруднені фіпронілом яйця або яєчні продукти. Серед них Румунія стала першою східноєвропейською країною. До неї додалися також Данія та Австрія.
У Румунії виявили тонну забрудненого інсектицидом фіпронілом яєчного жовтку, доставленого з Німеччини.
Про це у четвер, 10 серпня, у Бухаресті повідомило румунське відомство ветеринарного нагляду ANSVSA. Забруднений жовток виявили на складі на заході країни, його ще не встигли відправити в продаж. Підставою для перевірок послугувало "попередження Європейської Комісії" в рамках європейської системи швидкого попередження щодо харчових продуктів та кормів. Румунія стала першою країною у Східній Європі, де в харчових продуктах виявили фіпроніл. Таким чином, кількість країн, де було зафіксовано яєчні продукти з фіпронілом, зросла до 11.
До цього забруднені фіпронілом яйця було знайдено у Австрії, де два великих постачальники зварені і почищені яйця з Нідерландів відправили у магазини по всій країні. Триває процес відкликання продукту.
У Данії виявили 20 тонн забруднених зварених і почищених яєць від бельгійського постачальника. Їх не продавали у супермаркетах, а постачали на кухні ресторанів. Раніше в четверг також стало відомо про потрапляння близько 700 тисяч таких яєць у торговельні мережі Великобританії.
Як повідомлялося, у цей же день нідерландські правоохоронці одночасно з бельгійськими колегами провели низку обшуків у зв'язку із так званим "яєчним скандалом". Було затримано двох директорів підприємства, яке використовувало фіпроніл на птахофермах. До того Бельгія звинуватила Нідерланди у приховуванні інформації про використання фіпронілу. Цей препарат використовується для боротьби із блохами і вошами у тварин, однак є забороненим для використання щодо тварин у харчовій промисловості, зокрема й курей.
Проведені у Нідерландах тести показали, що рівень забруднення яєць не є потенційно небезпечним для здоров'я людини, однак він в рази перевищує встановлені норми
Нагадаємо, через скандал із курячими яйцями, забруденими фіпронілом, у Нідерландах тимчасово закрили близько 150 птахофабрик, ще понад 50 - у Бельгії.