За перше півріччя платоспроможні банки України отримали 1,85 млрд гривень збитку після оподаткування, що майже в 5 разів менше від збитку за підсумками січня-червня 2016 року. Про це свідчать дані Національного банку, опубліковані на сайті регулятора.
У червні 2017 року збиток банківської системи України склав 8,504 млрд гривень, в основному через показники Приватбанку і Промінвестбанку.
За підсумками першого кварталу прибуток склав 4,1 млрд гривень (з урахуванням коригуючих проводок станом на 15 травня).
"Головною причиною погіршення фінансового результату стало істотне зростання в 2-му кварталі 2017 року відрахувань банками в резерви - до 12,5 млрд гривень, переважну частку яких сформували 2 банки - ПриватБанк і Промінвестбанк", - пояснили в НБУ.
Збитки Приватбанку і Промінвестбанку привели до негативного фінансового результату групи державних банків і банків з іноземним капіталом відповідно.
За підсумками 1-го півріччя сукупний збиток державних банків склав близько 1,8 млрд гривень (без урахування результату Приватбанку прибуток в 1,1 млрд гривень), банків з іноземним капіталом - 1,1 млрд гривень (без урахування результату Промінвестбанку прибуток майже 3, 7 млрд гривень).
Сукупний чистий прибуток банків з приватним капіталом за звітний період перевищив 1 млрд гривень.
Серед позитивних тенденцій 1-го півріччя в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - зростання чистого комісійного доходу (на 34%) і чистого процентного доходу (на 3,5%).
З 90 платоспроможних банків станом на 1 липня 70 банків за підсумками 1-го півріччя були прибутковими і отримали чистий прибуток в розмірі 8,22 млрд гривень, 20 банків - збитковими із сукупним чистим збитком в 10,07 млрд гривень.