Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Україні є величезні проблеми з рівнем володіння державною мовою — співавтор закону про освіту (ВІДЕО)

15 вересня 2017 р., 09:51

Цьогорічні результати Зовнішнього незалежного оцінювання свідчать про те, що у школах цілої низки областей України не було забезпечено високого рівня викладання української мови.

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат України, співавтор нового закону про освіту Тарас Кремінь (“Народний фронт”).

“У нас є величезні проблеми з рівнем володіння державною мовою. Якщо подивитися на рівень складання ЗНО цього року, велика кількість областей так і не змогла забезпечити високий рівень оволодіння державною мовою, яка по суті є підставою для зарахування випускників українських шкіл до вищих навчальних закладів України” – зазначив парламентар.

Депутат прокоментував, зокрема, звернення голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля до Президента України із закликом ветувати новий закон через начебто порушення прав нацменшин.

“Коли я почув закид з боку голови Закарпатської ОДА, що президент мав би ветувати цей закон, я хотів би йому нагадати, що рівень складання української мови випускниками ЗНО у місті Берегово складає 17 відсотків. Тобто, 83 відсотки не склали елементарного мінімуму. Тому я на його місці подбав би про те, щоб Конституція України виконувалась, і мовне законодавство виконувалось, на території Закарпатської області. З іншого боку, не краща ситуація і в інших областях”, – коонстатував Кремінь.

Він також підкреслив, що новий закон стосується, перш за все, сфери освіти, а не мови.

“Тому ми зобов’язані, як парламентарі, відповідно до Конституції України, передбачити дублювання норми закону: що українська мова є мовою державною, тому і мова навчання повинна бути державною. З урахуванням, звичайно, і українського законодавства, і європейської практики, відповідних хартій”, – відзначив Кремінь.

Як повідомляв “Прямий”, 5 вересня Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект №3491-д “Про освіту”, чим дала старт освітній реформі у країні.

Ухвалення цього закону спричинило бурхливу реакцію декількох сусідніх країн, зокрема – Угорщини. Офіційний Будапешт оголосив, що припиняє міжнародну підтримку ініціатив України і буде домагатись скасування відповідних положень закону. Відео - тут.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp