Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закони про Донбас: головні положення

5 жовтня 2017 р., 11:29

У законі про Донбас ідеться про миротворців ООН, Мінські угоди.

З'явилися головні посили законопроекту президента України Петра Порошенка про Донбас. Їх у середу, 4 жовтня, опублікувала Страна.

Так, метою закону є звільнення території Донбасу.

Відзначається, що слово "агресія" і його похідні зустрічаються в тексті закону 42 рази. Водночас словосполучення "країна-агресор" щодо Росії закон не містить. Проте автори прямо заявляють, що саме РФ здійснює збройну агресію на території України.

У мотивувальній частині до закону заявляється, що Росія окупувала частину території України.

Межі цих територій визначає Генеральний штаб Міноборони України. За даними ЗМІ, вже в цьому видно перерозподіл функцій управління цими територіями в бік військових.

У законі президента невизнані Луганську та Донецьку "народні республіки" офіційно називають "окупаційною адміністрацією Російської Федерації".

У тексті закону написано, що Україна гарантує всі права власності своїм громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території - закон підтверджує права на те, чим люди в Донбасі володіли до війни. Водночас не визнаючи будь-яких законів і постанов, прийнятих сепаратистами.

У разі повернення України на ці території ті, хто купив квартиру або створив бізнес за нормами ЛДНР, однозначно втрачають свою власність.

Відзначається, що в тексті закону йдеться і про Мінські угоди. Так, стаття 7 підтверджує участь у Мінських угодах. При цьому декларується "пріоритетність виконання безпеки положень Мінського протоколу".

Як повідомляє ЗМІ, це перший випадок, коли в українському законодавстві згадуються Мінські угоди.

Важливим посилом закону про Донбас є пункт про керівництво силовиками. Відповідно до закону, керувати всіма силовиками в зоні конфлікту тепер буде армія.

З цією метою створюється Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України. Йому будуть підкорятися всі інші відомства, включаючи Національну гвардію і Нацполіцію (зараз входять до структури МВС). Таким чином, президент, як головнокомандувач, замкнув на собі повне керівництво силовиками в зоні конфлікту.

"Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України здійснює планування, організацію і контроль виконання завдань щодо забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях, напрямок, координацію і контроль за діяльністю військово-цивільних або військових адміністрацій (у разі їх утворення) в Донецькій і Луганській областях з питань національної безпеки і оборони", - йдеться в законі.

Відповідно до закону, без змін залишається специфіка поїздок з Донбасу і назад. Як і було раніше, рух людей і товарів - тільки через КПВВ. За ним рішення ухвалює також голова Об'єднаного комітету - за погодженням із СБУ і міністерством у справах окупованих територій.

Таким чином, торгівля в АТО залишається за трьома відомствами з головною роллю військових.

Також закон про воєнний стан доповнено пунктом, за яким на території, де вводиться ВС, автоматично припиняються повноваження всього місцевого самоврядування - міських, районних і сільських рад. А також обласних рад.

Згідно з текстом закону, Порошенко хоче продовжити дію особливого статусу Донбасу заради миротворців. Про це йдеться в мотивувальній частині законопроекту №2 - "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремий районах Донецької та Луганської областей", який президент сьогодні вніс у Раду.

Згідно з текстом закону, продовження особливого статусу проводиться, "створюючи необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької і Луганської областей миротворчої операції ООН".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді в середу, 4 жовтня, зареєстрували законопроект "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" під номером 7163.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp