19 жовтня в актовій залі Свалявської загальноосвітньої школи №1 рятувальниками 9-ї державної пожежно-рятувальної частини було проведено заняття з питань пожежної безпеки для директорів шкіл міста та району. Мета заходу - ознайомлення освітян із основними вимогами правил пожежної безпеки в навчальних закладах.
{g}
Під час лекції фахівці ДСНС нагадали присутнім правила безпечної поведінки під час використання відкритого вогню, при користуванні побутовими нагрівальними та електричними приладами, а також у разі виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів.
Також, особлива увага керівників шкіл зверталась на наявності у школах необхідної кількості вогнегасників, утриманні у належному стані евакуаційних шляхів та виходів, справності систем зовнішнього протипожежного водопостачання, опалення, улаштування системи оповіщення про пожежу тощо.
Після лекції для освітян було проведено показові дії підрозділу ДСНС, зокрема вогнеборці продемонстрували, як правильно користуватись вогнегасником та розповіли детально про обладнання пожежного автомобіля та його технічні можливості.
Окремо звернули увагу на досить розповсюдженому міфі, що вогнеборці приїжджають на пожежу без води. Вони розповіли про те, що в середньому обсяг пожежної автоцистерни становить2350 літрів. Якщо на пожежі буде працювати хоча б один ствол, при цьому не найпотужніший, то вся вода з цистерни піде за 7,5 хвилин. Якщо ж стволів буде два, або один потужний, то привезеної води вистачить взагалі на 5-6 хвилин гасіння пожежі. Тому, як тільки закінчується привезений запас води, автоцистерна повинна встати на вододжерело. А щоб не спостерігалося перерв і затримок, машина, що прибула першою витрачає запас води на гасіння вогню, а друга, нехай навіть і з повною цистерною, відразу ж стає на джерело для забезпечення безперебійної подачі. Саме тому людям і здається, що машина приїхала без води, відразу ж поїхав на заправку. Але так думають ті, хто просто не заглиблюється в організацію роботи рятувальників. Заяви ж про те, що пожежні їдуть на виклик без води не тільки ображають представників почесної професії, а й просто дискредитують їх.
Окрім дорослих лекцію від рятувальників слухали й школярі, котрі під час перерви між уроками просто прибігли послухати мужніх рятувальників та дізнатись цікаву та корисну для себе інформацію.
У ДСНС України у Закарпатській області