Народний депутат Роберт Горват повідомив, що Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект №6693, який має покласти початок відродженню виноробства в Україні. Закарпатський народний депутат, який є співавтором цього законопроекту, переконаний, що ця законодавча зміна - це наступний важливий крок на шляху до повноцінного розвитку виноробства в Україні.
На
своїй сторінці у Фейсбуці Роберт Горват деталізував суть законодавчої ініціативи: “Нещодавно ми скасували ліцензію на оптову торгівлю, вартість якої складала 500 тисяч гривень на рік та була непомірною для малих виноробів. Сьогодні головною перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок є забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, а це більше 140 дозвільних документів різних відомств. При цьому вимоги для отримання ліцензії на виробництво однакові як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств.
Наш новий проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв” (реєстр. № 6693), який був розроблений у співпраці з Мінагрополітики та Комітетом підприємців АПК при ТПП України. Законопроект №6693 покликаний дерегулювати застарілі радянські норми, адже в сучасних ринкових умовах вони є просто вбивчими для малого приватного підприємця. Європейський підхід полягає у запровадженні успішного досвіду роботи сімейних виноробень та обов’язковим контролем якості готової продукції, що здійснюється незалежними акредитованими лабораторіями. Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити розвиток нових підприємств з невеликими обсягами виробництва вин місцевості, плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.
8 листопада 2017 Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді України наш законопроект №6693 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв” прийняти за основу та в цілому як Закон.
Дана законодавча зміна - це наступний важливий крок на шляху до повноцінного розвитку виноробства в Україні. Щиро вважаю, що нам варто рівнятись на таких винних виробників, як Франція, де щороку виготовляється від 40 до 50 мільйонів гектолітрів вина, що складає близько 7-8 мільярдів пляшок, а у галузі працює більше 60 000 виноробних підприємств з невеликими обсягами виробництва.”
Для довідки:
Організація діяльності малих виробництв виноробної продукції:
Малі виробництва виноробної продукції здійснюють виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових виключно із власно вироблених (не придбаних) виноматеріалів, отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.
Використання спирту при виробництві суб’єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції заборонено.
Вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції
Матеріально-технічна база малого виробництва виноробної продукції включає:
· земельні ділянки, що належать суб’єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, визначеного чинним законодавством України, на яких суб’єкт господарювання вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;
· відокремлені приміщення (цехи, підвали, ангари) призначенні для здійснення господарської діяльності, що належать суб’єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, визначеного чинним законодавством України;
· власна або залучена на договірних засадах акредитована лабораторія, уповноважена компетентним органом згідно з вимогами законодавства для проведення робіт з перевірки якості та безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових.