В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала конфліктна ситуація, що склалася навколо Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру (ЗОКОД). Із журналістами зустрівся Володимир Ігнат, колишній завідувач хірургічного відділення ЗОКОД, Заслужений лікар України, к.м.н., лікар вищої категорії, головний онкохірург Закарпаття та його пацієнти, яких обурює ситуація у медичному закладі та незаконне звільнення онкохірурга Володимира Ігната.
За словами Володимира Ігната, у нього немає конфліктів ні з колегами в онкодиспансері, ні з іншими лікарями, ні з пацієнтами та їхніми родичами, а своє звільнення лікар пояснює упередженим ставленням головного лікаря закладу. «Я восьмий, хто був звільнений з роботи головним лікарем за позицію, відмінну від переконань Русина А.В. про колектив, людяність, порядність. У зв’язку із депутатською діяльністю мого сина (Ігната О.В.), а саме відстоювання інтересів братів Гандяк Валерія і Андрія, які через шахраїв залишилися без даху над головою, почалося переслідування Русином А.В. мене та моїх синів. Він намагається принизити мене як лікаря, професіонала, мою честь, гідність та трудову репутацію і розповсюджує неправдиву інформацію, - розповів Володимир Ігнат. - Тому я вимушений викласти своє бачення причини конфлікту, який набуває широкого розголосу. Спонукає мене до цього і щоденні багаторазові звернення моїх пацієнтів, їх родичів з підтримкою, переживанням про свою подальшу долю».
Володимир Ігнат заначив, що загальний стаж його роботи у медицині 36 років, 30 років він працював в онкодиспансері. 21 рік -- завідувачем хірургічним відділенням. «Всі методики хірургічного лікування онкологічних хворих, які використовуються в онкодиспансері впровадженні персонально мною, що в рази покращило якість та продовжили тривалість життя пацієнтів. На жаль не всім хворим можна врятувати життя. Але летальними фактами Русин спекулює і маніпулює». Онкохірург розповів деталі операцій, які він проводив і зауважив, що тільки після його звільнення було створено медичну раду ЗОКОД, склад якої змінювався.
Володимир Ігнат також детальніше розповів про клінічні експериментальні дослідження фармакологічними фірмами, які проводяться в онкодиспансері останні 10 років. Не секрет, що закладі за таку діяльність отримують гроші. Але останній раз, за словами онкохірурга, звіт про надходження коштів за цю діяльність зачитував колишній головний лікар О.Щадей у 2002 році. «Тоді онкодиспансер з цих програм заробив за рік 300тис. грн. і прозвітував на що ці кошти були використані. Це був перший та останній раз коли озвучувалася сума зароблених диспансером грошей на дослідженнях. Той хто безпосередньо співпрацює із фармакологічними фірмами отримує шалену винагороду. Вони називаються – головні дослідники. Такими дослідниками у ЗОКОД є 3 людини, серед них головний лікар, який згідно з його декларацією займається підприємницькою діяльністю і основний заробіток отримав від клініко-експериментальних дослідженнях під кодом 72.19.- розповів Володимир Ігнат, демонструючи документи. Він також додав, що в онкодиспансері зловживають при закупівлі обладнання, не радячись з лікарями, що необхідно для впровадження нових сучасних методів лікування.
Онкохірург вважає, що керівництво закладу зловживає своїм службовим становищем, тому ініціює повноцінну міністерську перевірку діяльності адміністрації в тому числі і статистичних даних. Володимир Ігнат також повідомив про дані із канцер-реєстру України, де відображаються всі статистичні наслідки діяльності онкологічної служби. Відсоток четвертої стадії раку у Закарпатті за останні 10 років збільшилося із 17% до майже 24%.
Лікаря підтримують пацієнти, які чекають на операцію та лікування, яке не можна переривати. Тим часом Володимира Ігната відсторонили від проведення операцій. Зокрема, Юлія Брескку, пацієнтка ЗОКОД, каже: «Коли ставлять такий діагноз, всі кажуть, треба боротися. У нашому випадку треба боротися не тільки за своє життя, а й за те, щоб лікував твій лікар. Коли є професіонал такого рівня, який працює не по графіку, доступний 24 години на добу, який зацікавлений у вашому житті, це велика рідкість!» дівчину підтримала її мама, яка зауважила, що «оббила» всі пороги Департаменту охорони здоров’я, щоб доньку прооперував саме Володимир Ігнат, бо на прохання в обласному онкодиспансері не зважали.
Олександр Ігнат, син онкохірурга, депутат Ужгородської міської ради вважає, що батька переслідують через його депутатську діяльність. «На моєму окрузі, два брати Гандяк стали сиротами (один з них -- інвалід), їхні родичі шахрайським способом продали квартиру і виселили хлопців. Вони звернулися за юридичною допомогою. Я був на прийомі у прокурора, справу відправили в поліцію, жодної відповіді не було. Після цього я звернувся до депутатів ВР, паралельно почалося переслідування у мене на роботі. Пов’язую цю ситуацію з головним лікарем онокдиспансеру, оскільки власником квартири, яку незаконно забрали і продали, став молодший брат головного лікаря онкодиспансера»,- резюмував Олександр Ігнат.