19 січня християнський світ відзначатиме Хрещення Господнє. Здавна вважається, що саме на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні недуги. У храмах та поблизу водойм відбуваються святкові богослужіння. Також багато людей купаються в ополонках.
Щоб свято не обернулося трагедією, рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед населення та наголошують на дотриманні відповідних правил поведінки на воді та льоду.
Зокрема такий захід відбувся сьогодні, 15 січня, в м. Ужгород. Представники міськрайонного відділу Управління ДСНС здійснили інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями та гостями обласного центру, покликану підвищити обізнаність громадян щодо правил безпечного купання на Водохреща.
Спілкуючись і перехожими рятувальники розповідали, яких рекомендацій слід дотримуватися під час пірнання в ополонку та роздавали інформаційні листівки з відповідною тематикою.
Зокрема, представники ДСНС радили громадянам купатися лише у спеціально облаштованих місцях, де організовано чергування рятувальників та медиків. Загартувати організм напередодні Водохреща, вибирати ополонку з безпечним спуском до води, у жодному разі не вживати перед купанням алкоголь. Ні в якому разі не пірнати у воду - заходити в ополонку повільно і обережно. Уникати великого скупчення людей у купелі.
Безпосередньо в ополонці можна перебувати всього кілька секунд - зазвичай не більше трьох - потім потрібно переодягнутися в теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.
Перед тим, як прийняти рішення зануритися в крижану воду, обов'язково треба проконсультуватися з лікарем про стан власного здоров'я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань, особливо людям із захворюваннями легенів і серцево-судинної системи.
У ДСНС України у Закарпатській області